Akdeniz Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Özlenen Özkan Kimdir?

Akdeniz Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Özlenen Özkan Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile ülke genelinde 16 üniversiteye yeni rektör atamaları yapıldı. Söz konusu yeni isimlerden biri de Akdeniz Üniversitesi’ne atanan Özlenen Özkan. Prof. Dr. Özlenen Özkan ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesindeki Cerrahi Tıp Bölümleri bölümünde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanı Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Özlenen Özkan, Akdeniz Üniversitesi’nin yeni rektörü olarak atandı. Özlenen Özkan’ın eğitim hayatına ve uzmanlık alanlarına dair tüm bilgiler haberimizde.

Lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1995 - 2001 yılları arasında alan Özlenen Özkan, uzmanlığını da 2004 - 2008 yılları arasında yine Akdeniz Üniversitesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında yaptı. Çok iyi seviyede İngilizce bilen Özlenen Özkan, başarılı akademik çalışmaları ile uluslararası alanda adını duyurmuş bir akademisyen olarak dikkat çekiyor.

Yeni Rektör Özlenen Özkan’ın Araştırma Alanları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yürürlüğe alınan atama kararları kapsamında Akdeniz Üniversitesi’nin yeni rektörü olarak atanan Prof. Dr. Özlenen Özkan, halihazırda uzunca bir süredir Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde görev yapıyordu. Özlenen Özkan’ın araştırma alanları arasında ise Sağlık Bilimleri Temel Alanı, Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi, Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi ve Surgery yer alıyor. Prof. Dr. Özlenen Özkan, başarılı akademik çalışmaları ile uluslararası alanda da ismini duyurabilmiş bir akademisyen olarak tanınıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.