MEB'den Son Dakika Açılması! Bakan Selçuk Uzaktan Eğitim Konusunda Uyardı! Okullar Açılıyor Mu?

MEB'den Son Dakika Açılması! Bakan Selçuk Uzaktan Eğitim Konusunda Uyardı! Okullar Açılıyor Mu?

Okullar ne zaman açılacak? Sorusu, öğrenciler, veliler, öğretmenler ve özel okullar tarafından uzun süredir cevabı aranan en mühim soru haline geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen MEB Asistan Tanıtım Toplantısı organizasyonunda konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılması ile ilgili olarak çok önemli bir açıklama yaptı.

Okullar ne zaman açılacak? Sorusuna dair en son cevap Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Düzenlenen toplantıda konuşma yapan Bakan Selçuk, tüm dünyanın farklı bir dönemden geçtiğini ve bu dönemin gereğini yapabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti. Bakan Selçuk, uzaktan öğretim sürecinde MEB’in çok başarılı olduğunu ve hızlı, bir o kadar da etkin şekilde yeni döneme uyum sağladığını ifade etti.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Yapılan çalışmalarla ilgili konuşan Bakan Selçuk, MEB Asistan’ın bakanlık hakkında her türlü soruya cevap verebilecek durumda olduğunu ifade ederken ‘Birkaç hafta önce ben de bir soru sordum. 'Okullar ne zaman açılacak?' diye... Çünkü herkes bu soruyu bana soruyordu. Sonra cevaplara baktım. Cevapları söylemeyim’ diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin dilini, iletişim dilini, verilerin ve etkileşim biçimlerinin değişmesi ve dönüştürülmesi gerektiğini de ifade etti. Eğitim sistemleri ile robotik dönüşümü sağlayacaklarını ve dünyaya örnek olacak nitelikte gelişmeler sağlayacaklarını belirten Selçuk, yeni bir kilometre taşında olduklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanı, sanal robot, sanal asistan gibi eğitimde kullanılmak üzere tasarlanan çalışmaların 10 farklı ilden yapay zeka uzmanlarınca sürdürüldüğünü ve bu birimlerin bakanlık ve akademisyenlerle koordinasyon içinde olduğunu da kaydetti.

Bakan Ziya Selçuk, yaptığı konuşmanın ardından MEB Asistan ile kısa bir sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Sistemin nasıl çalıştığını da bizzat kendisi göstererek anlatmış oldu.

Toplantıya katılan basın mensupları Bakan Selçuk’tan MEB Asistan’a herkesin merak ettiği ‘Okullar ne zaman açılacak?’ sorusunu sormasını isteyince bakan bu talebe gülerek karşılık verdi. Bir muhabirin ‘MEB Asistan basın mensuplarının sorularına da yanıt veriyor mu?’ sorusu üzerine konuşan Bakan Selçuk, sistemin günlük olarak kullanılabileceğini ve ‘basın mensubuna yanıt yok’ gibi bir durum olmadığını ifade etti.

Daha sonra MEB Asistan'a "Okullar ne zaman açılacak?" diyerek soru soran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sistemden karşılık olarak okulların 31 Ağustos'ta açılacağı ve yüz yüze eğitimin 21 Eylül'de başlayacağı bilgisini aldı.

Yüz Yüze Eğitime İzin Yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, devlet ya da özel okul farkı olmaksızın 8. Ve 12. Sınıflar haricinde yüz yüze destek eğitiminin verilmeyeceğini aksi durumda yaptırımlar uygulanacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.