YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS tercih sonuçları heyecanla bekleniyor. 6-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen ve sona eren işlemler sonrasında üniversite yerleştirme sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. ÖSYM tarafından açıklanması beklenen YKS tercih sonuçları ile birlikte adaylar kazandıkları üniversiteyi öğrenecekler. Diğer yandan ÖSYM, 2020 YKS tercih sonuçları ile ilgili olarak resmi internet sitesi üzerinden önemli bir duyuru yayınladı. Takvime göre 2020 YKS’nin sonuçları için tarih belli oldu. İşte detaylar…

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda yaklaşık olarak 2.5 milyon öğrenci, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na katılım gerçekleştirdi. Hayallerindeki üniversiteye yerleşebilme umudu taşıyan öğrenciler 6 ve 14 Ağustos tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştirdi ve sonuçlar için beklemeye koyuldu. ÖSYM, resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı bir açıklama ile sonuçlarını merak eden öğrencilerin bekleyişlerinin ne kadar süreceği de belli oldu. Peki, YKS üniversite tercih yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM ile üniversite tercih sonuçları sorgulama ekranı!

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Uzun bir maratonun ardından gerçekleştirilen sınava katılan ve heyecanlı bekleyişlerini sürdüren öğrenciler gözlerini ÖSYM’ye çevirdi. YKS 2020 sonuçları için meraklı bekleyiş sürerken ÖSYM’den yerleştirme sonuçları ile ilgili bir açıklama geldi.

Uzun bir çalışma döneminin ardından bu yıl gerçekleşen sınava giren adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Sınav sonuçlarının ardından yapılan tercihlerin ardından gözler ÖSYM'ye çevrildi. 2020 YKS tercih sonuçları için heyecan üst seviyeye çıktı.

ÖSYM'den Üniversite 2020 YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklaması

ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanma tarihi belli oldu. Buna göre 2020 YKS sonuçları en geç 31 Ağustos 2020 tarihine kadar öğrencilerin erişimine sunulacak. Üniversitelere yerleşen öğrencilerin kayıt işlemi ise 31 Ağustos ve 4 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek. Elektronik kayıtların gerçekleşme tarih aralığı ise 29 Ağustos ve 2 Eylül 2020 olacak.

2020 YKS yerleştirme sonuçları ise ÖSYM’nin resmi internet sayfası olan https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak ve adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. İnternet sayfasında yer alan duyurular ve sonuç bilgileri adaylar için resmi tebliğ hükmünde olacaktır. Yurt dışındaki üniversite kurumlarına yerleşen adaylar için adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı ifade eden bir yazı verilmesi mümkün olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.