Meteoroloji'den Son Dakika Açıklaması Geldi, Vatandaşlar Uyarıldı! Riskli Bölgeler Hakkında Bilgi Verildi! İşte Yurt Genelinde Hava Durumu

Meteoroloji’nin açıkladığı son verilere göre, İstanbul’un doğusu ve Karadeniz’in orta ve doğusunda sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık olması öngörülüyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde seyredecek. Ancak güney kesimlerde hava sıcaklıklarının 3 ile 5 derece kadar mevsim normallerinin üzerinde olması bekleniyor.

Gündem 08.09.2020, 14:14 Özgür Çevik
Meteoroloji'den Son Dakika Açıklaması Geldi, Vatandaşlar Uyarıldı! Riskli Bölgeler Hakkında Bilgi Verildi! İşte Yurt Genelinde Hava Durumu

Rüzgar ise kuzey, kuzeybatı ve Akdeniz kıyılarında hafif şiddette esecek. Marmara’nın batısı ve kıyı Ege’de ise kuvvetli rüzgar beklenirken rüzgar hızının 60 km/saat’e kadar yükselebileceği bildirildi.

Yağış ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Yetkililer, Marmara Bölgesi’nin batı kısmı ile kıyı Ege’de esecek olan kuvvetli rüzgar sebebi ile meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi. Karadeniz Bölgesi’nde ise yağışlardan dolayı meydana gelebilecek sel, su baskınları için yine dikkatli olunması istendi.

  • İSTANBUL °C, 29°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve bazı yerlerde çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Anadolu Yakası'nın ise lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.
  • ANKARA °C, 32°C Az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.
  • İZMİR °C, 33°C Az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.
  • ANTALYA °C, 34°C Az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.
  • ZONGULDAK °C, 26°C Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor.
  • TRABZON °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Yerel sağanak ve gök gürültülü sağlak yağışlar görülebilir.
  • ERZURUM °C, 28°C Parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor.
Yorumlar (0)