Topuklu Ayakkabı Alırken Bunlara Dikkat Edin! Topuklu Ayakkabı Alma Rehberi

Topuklu Ayakkabı Alırken Bunlara Dikkat Edin! Topuklu Ayakkabı Alma Rehberi

Kadınsı bir görünüme sahip olmak için tercih edilen topuklu ayakkabılar yanlış seçildiğinde sağlık sorunlarına davetiye çıkarıyor. İşte rahat hissettiren topuklu ayakkabılar.

Şık ve kadınsı bir görünüm sağlayan topuklu ayakkabılar elbette ki çoğu kadının vazgeçemediği ayakkabıların başında geliyor. Gerek iş ortamında gerekse davetlerde uzun süre giyilen topuklu ayakkabılar hem ayaklarda dayanılması güç rahatsızlıklara sebebiyet veriyor hem de sağlık sorunlarına davetiye çıkarıyor. Bu nedenle topuklu ayakkabının doğru seçimi oldukça büyük önem arz ediyor.

Topuklu Ayakkabı Alırken İç Yapısına Önem Gösterin

Topuklu ayakkabıların dış görünüşü kadar iç yapısı da önemlidir. Ayakların rahat etmesi için kaygan bir yapıya sahip olmaması gerekir. Aksi takdirde ayaklarınız ayakkabı içerisinde kayarak hem ayak şeklinizi hem de yürüyüşünüzü bozacaktır. Ayrıca nasır, ayak parmaklarında şekil bozuklukları gibi sorunlara neden olabilir.

Ayak Şişkinliği

Topuklu ayakkabı alırken sabah saatlerini tercih ediyorsanız yanlış bir tercih yapıyor olabilirsiniz. Çünkü sabah vakitlerinde şiş olmayan ayaklarınız akşam vakitlerine doğru şişebilir ve ayakkabı seçiminizde yanlış tercih yapabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

-Ayak parmağınız ile ayakkabı arasında yarım santim boşluk olmalıdır.

-Ayakkabının mutlaka hava alan materyallerden üretilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde hava almayan ayaklarda ter nedeniyle koku ve mantar oluşabilir.

-Topuklu ayakkabılar satın alınırken gerekirse yarım veya bir numara büyük alınması her zaman daha sağlıklıdır. Çünkü uzun süre topuklu ayakkabı kullanımında ayaklar şişebilir. Ayrıca satıcıların ayakkabının açılacağı ve genişleyeceği söylemlerine de pek güvenilmemesi gerekir.

-Ayakkabı alırken her iki ayağınıza da ayakkabıyı denemelisiniz. Çünkü çoğu insanın ayaklarından biri daha büyük olur.

Sivri Burunlu Ayakkabılar Ayak Sağlığını Tehdit Ediyor

Topuklu ayakkabı seçerken sivri burunlardan olabildiğince uzaklaşmalısınız. Her ne kadar şık gözükse de ince topuk ve sivri burunlu ayakkabılar ayak sağlığını tehdit ediyor. Ayak parmaklarında deformasyonlara neden oluyor ve kalıcı sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.