Bakan’dan 3. Faz Pandemi Ödemesi Açıklaması

Pandemi destekleri yatmayan vatandaşlar için denemesi gereken başka kanallar önerildi. 3. Faz 1000 TL yardımı alamayan vatandaşlara müjdeli haber geldi!

Kredi 04.09.2020, 12:24 04.09.2020, 15:28 Özgür Çevik
Bakan’dan 3. Faz Pandemi Ödemesi Açıklaması

Bakan son yapmış olduğu duyuru ile 1000 TL pandemi desteği alamayanlar için yeni bir para alma yöntemi duyurdu. İlk defa duyacağınız yöntemle ilgili duyuru 1000 TL pandemi sosyal destekleri alamayanlar için bakandan geldi.

Eylül Ayında Yardım Alabilmeniz İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

4. faz duyuruları yeni açıklama bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı açıklamayla Eylül ayında milyonlarca kişiye 1000 TL ödeme yapılacağını duyurmuş oldu. Fakat 3.Faz yardımlarından yararlanmak isteyen ancak yararlanamayan vatandaşların durumu kafaları karıştırıyordu. Bu nedenle 1000 TL yardım alamayanlar için bu kanalların denenmesi istendi. Koronavirüs salgınına karşı vatandaşlara verilen destekler içinde olan 3. Faz pandemi yardımı 6 ay geçmesine rağmen hesaplara yatmadı. 3. Faz ödemesi yatmayan vatandaşlar bu kanallara başvurup 1000 TL desteklerinin yatırılma sürecini hızlandırıyorlar.

3. faz 1000 TL pandemi yardımı yatmayan vatandaşlar farklı kanalları deniyor! 1000 TL’lik sosyal destekleri hesabına yatırılmayan vatandaşların izlediği ilk yol ize CİMER’e başvuruda bulunmak.

1000 TL pandemi sosyal destekleri yatmayan vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurarak tüm koşulları sağlamalarına karşın yardımlarını neden alamadıklarını sordukları CİMER’den sonuç alabiliyorlar. Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Müdürlüklere dilekçe vermek sureti ile 3. faz 1000 TL pandemi sosyal desteğinizi alma sürecinizi hızlandırmanız mümkün.

CİMER tarafından en kısa zamanda değerlendirilen ve yanıtlanan bu başvuru ile süreciniz izlem altına alınacaktır. Yine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na verilen dilekçeler de aynı şekilde yanıtlanacak ve süreciniz hızlanmış olacaktır.

Yorumlar (0)