Son Dakika Tiktok Hakkında Verilen Flaş Karar Tiktok İçin Verilen Karara Şok Olacaksınız

Son Dakika Tiktok Hakkında Verilen Flaş Karar Tiktok İçin Verilen Karara Şok Olacaksınız

Son dakika tiktok hakkında verilen flaş karar tiktok için verilen karara şok olacaksınız. Bu haberimizin detaylarını merak ediyorsanız eğer haberimizi inceleyin

Son dakika tiktok hakkında verilen flaş karar tiktok için verilen karara şok olacaksınız. Abd yazılım ve teknoloji devlerinden biri olan oracle abd başkan tarafından verilen emir ile tiktok platformunu satın almaları için görüşmelerin başladığı ve gerçekleştiği söyleniyor. Twitter, Microsof ve Apple firmalarından sonra bu pazarlığı oracle firması sahiplendi. Tiktok için epey miktar bir teklifte bulunmuş olması an meselesi sonuç olarak oracle yazılım teknoloji firmasının ceo'su ve kurucusu olan larry elison trump destekleyenlerin aralarında bulunan bir isim.

Trump da bu yoldan çıkarak oracle yazılım ve teknoloji şirketi tiktoku alması çok iyi ve güzel olurdu. İfadelerine deyindi. Böylelikle yeni bir pazarlığın kapısını açmış oldu. Oracle yazılım ve teknoloji şirketinden sızmış olan bilgilere göre tiktok' u almak için hazırlıklara başladığı yönde. Yani bu şirket tiktok ile abd, avustralya, kanada ve yeni zellenda operasyonlarını dahil satın almak için bytedance firması il ilk görüşmeler başlamış durumda. Bu uzun soluklu görüşmeler sonucunda oracle gerekli teklifi sunacaktır.

Tiktok Oracle Yazılım ve Teknoloji Firmasına Mı Satılıyor?

Trump tarafından imzalanmış olan kararname byredance tiktok'u amerikan şirkete satmaları için 90 gün kadar süre tanınmış. Bu süre zarfında herhangi bir satış işlemi gerçekleşmez ise tiktok amerikada kullanım işlemi son bulacak.

Daha öncelerinde tiktok ile pazarlık yapmış olan microsoft yöneticisine göre tiktok ile çine bağlı olan sucuncuları koparıp çin ile bağını koparmak kolay bir iş olmasa gerek. Bytedance tarafına  ait teknolojilere entegre edilmiş ve gelişmiş olan uygulama tam anlamı ile bytedance tarafında bağımsız bir şekilde çalışması adına yıllarca sürecek bir alt yapı taşıma işlemi operayonu gerçekleşmesi gerekiyor.

Çin hükümeti bu durumda tiktok'u satışa zorlaması olayı da tiktok çalma işlemi olarak açıklanabilr. Tiktok oracle yazılım ve teknoloji firmasına satılırsa eğer çin bölgesinden karşılık olarak çin bölgesinde kurulu olan amerikan firmalarına ait fabrikaları zorla elinden alacağı tahmin etmek zor değil. Bu durum sonun da ilk hedefi ise tesla fabrikası olacağı gözüküyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.