Erkan Ünlü ve Sanal Aşkın Gerçek Acısı

Okumayı unutmuş ya da hiç öğrenememiş bir toplumda, “Okunmayacağını bilsem yine de yazardım.” Diyen bir yazar Erkan Ünlü.

Daha önce “Mavi Mühür” adlı şiir, “Leyla” adlı romanından sonra üçüncü kitabı olan “Sanal Aşkın Gerçek Acısı” adlı romanı ile okuyucularına merhaba dedi.

Yaşadığımız dönemin yani bu çağın verisi olan teknolojinin, toplum üzerindeki yansımalarından sadece birini ele alarak yol haritası çizdiği romanda kendimize ve çevremize bakmamızı, kendimizin farkında olmamızı hatırlatıyor.

Teknoloji gelişmelerin yarattığı dijital çağ, elbette çok fayda ve kolaylık sağladı. Hunharca bu çağın verilerini kullanmaya hatta tüketmeye başladık. Ama unuttuğumuz bir şey varmış meğerse!

Bu gelişmeleri, bireylerin yalan yanlış kullanabileceği gerçeği!

Romanda yer alan karakterler, günlük hayatta etrafımızda farkında olmadığımız binlerce insandan biri. Zayıflıkları, kompleksleri ile baş etme yöntemi bulup  yaşamak  istedikleri şeyler için farklı yollar denemelerinin zayıflığını gözler önüne seriyor romandaki karakterler.

Düşünüyorum da toplumu oluşturan bu bireylerin eksikliklerini giderebileceği bir arena mı oldu internet ortamı? İnsanlar, tüm yetersizliklerini gidermek için; kimseye  görünmeden sadece yazarak, sahte kimlikler oluşturarak egolarını mı tatmin ediyor?

Sanal Aşkın Gerçek Acısı” adlı romanda kendini olduğundan başka biri gibi göstermenin çok önemli bir nedenine değinilmiş. Romanda yer alan neden belki çok önemli ve geçerli bir neden. O yüzden kadın karaktere kızamıyorsunuz bile. Peki gerçek hayatta her sahte kimlik yaratan insanın bu kadar geçerli bir nedeni var mıdır acaba?

Günümüz dünyasında teknolojinin yarattığı  güncel sorunlar yaşanırken bu romanda yakından tanık olduğumuz bir olayın içinde buluyoruz kendimizi.

Ve dileğimiz her ne kadar tüm sorunlardan uzak yaşamak olsa da sanırım sanal sorunlar giderek artacak!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.