Kerimcan Durmaz Bir de Klip Çıkarmış! Peşindelermiş...

Bir gün ders arasında öğrencilerimden biri “Hocam şu videoyu bir izler misiniz?” diye sordu ve birlikte izledik. Bir süre herhangi bir şey söyleyemeden kalakaldım. İsmini ilk olarak o zaman öğrencimden duymuştum. Kerimcan Durmaz  diye bir fenomenmiş!

Cinsel kimliği beni dahil hiç kimseyi ilgilendirmez hatta bu toplumda cesaret ederek kendini ortaya çıkarması taktir bile edilebilir. Hakkında hiçbir bilgim olmadığı için herhangi bir yorum yapmadım ama videoyu izlediğimde  öğrencim kadar gülememiştim. Komik olmayan, oldukça alt kültür düzeyinde espriler yer alıyordu. Aslında gencecik çocukların bu şekildeki videoları izleyip eğlenmelerine üzülmüştüm. Sonra merak ettim kimdir bu Kerimcan Durmaz? Periscope ve snapchat gibi uygulamalarda paylaşım yapan bir makyör sadece! Hiçbir niteliği hiçbir vasfı olmayan Plaza İngilizcesi (!) ile konuşan Türkçeyi rezil eden bir vatandaş! Bir kez daha ülkemde nelerin ya da kimlerin bir yerlere geldiğini görmenin acısını yaşadım.

Yetmiş milyon insan bu adamın ne söylediğini, ne giydiğini, nerede oturduğunu merak ederek takip ediyor, izliyor, izledikçe adamı ünlü yapıyordu. Sıra dışı giyinerek, çok basit espriler yaparak ve cinsel kimliğini kullanarak attığı  görüntüler (snap) ile milyonların dikkatini çekmeyi başarmış ve paraya para demez hâle gelmiş bu vatandaş!

Bir eşcinsel olarak en kötü şeyi yapmış ve tüm eşcinselleri sadece eğlence insanlarıymış gibi gözler önüne sermiş. Bununla da kalmayıp eşcinsellerin başka bir özelliği olmadığı algısını pekiştirmiş oluyor. Türkiye toplumu eşcinselliğe karşı zaten ön yargılı iken şimdi Kerimcan’ı gördükçe daha da ön yargılı olmaya başlayacaklardır. “Adam, gecelere akıp orasını burasını sallayıp nelere sahip oluyor!” diye düşünecekler ve içten içe öfkeleneceklerdir. Gerçi bu adamın make- up artist yani bizim anlayacağımız şekliyle makyaj yapan biriyken bir anda gece kulüplerini dolduran, bazı yarışma programlarında jüri olan biri durumuna nasıl geldiği pek bilinmiyor. “Oldukça hızlı yol almış biri.” diye düşünürken, son günlerde bir de baktım Kerimcan single (tek bir şarkı) çıkarmış.

    Klibini izledim. “Allah'ım!” dedim. Gerçek mi? Gerçekten insanlar bunu izleyip beğeniyorlar mı? Şarkının sözleri de Plaza İngilizcesi ile yazılmış! Kimi yerler Türkçe kimi yerler İngilizce. Sırf uyak olsun diye anlam bütünlüğünden yoksun sözlere, elektronik müzik eklenince felaket bir ses kirliliği oluşmuş. Vatandaşın sesi de yok zaten! Güzel bir ses tonundan vazgeçtik bari o kadar elektronik bir ses kullanmasaydı! Bolca kalça gördüğümüz (twerk yapmasa anlamayız sanki)   bu klibin yapımcısı KCD Production, çok büyük markalarla çalışırken Kerimcan’da benim göremediğim ne gördü acaba? Belki de çok para kazandığı için bastı parayı çekti klibi! Ne de olsa bu ülkede kazandığı para çok! Neden Amerika’da harcamasın? Kalite açısından müzik çok kötü, ses çok kötü, klip çok kötü! Peki hiç güzel bir şey  yok mu diyecekseniz! Elbette var. Dans koreografisi için ciddi bir çalışma yapıldığı kesinlikle belli. Güzel de dans etmiş hani! Yakışmış Kerimcan’a kıvırmak.

    Bir de dikkatimi şarkının sözleri çekti umarım kendi yazdığı sözler değildir. Ruh hali veya düşünceleri eğer şarkının sözlerindeki gibiyse ciddi sıkıntı var! Bir gün bu popülerlik biterse vay haline!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.