Ordu’da Tarım Araçlarına Reflektör Takıldı

Ordu’da Tarım Araçlarına Reflektör Takıldı

Ordu'da yöresel adıyla "patpat" tabir edilen tarım araçlarına karayolunu kullanırken trafik kazalarına sebep olmamaları için jandarma tarafından reflektör...

Ordu'da yöresel adıyla "patpat" tabir edilen tarım araçlarına karayolunu kullanırken trafik kazalarına sebep olmamaları için jandarma tarafından reflektör takıldı.

Ordu Jandarma Komutanlığı, Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında tarım araçlarının karıştığı trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla "Reflektör Tak Görünür Ol" sloganıyla 15-30 Mart 2021 tarihleri arasında çalışma yaptı.

Bu çalışmada 125 traktör ile karayoluna çıkması yasak olan ancak tarım arazilerine geçiş için kısa süreli karayolunu kullanmak zorunda kalan patpat tabir edilen bin 570 tarım aracı olmak üzere toplam bin 695 araca reflektör takıldı.

Ordu’da Tarım Araçlarına Reflektör Takıldı

İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.