Yeni Yılın İlk Gününde Gaziantep Sokaklarında Tarihi Sessizlik

Yeni Yılın İlk Gününde Gaziantep Sokaklarında Tarihi Sessizlik

Korona virüs nedeniyle Türkiye genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Gaziantep'te yeni yılın ilk günü normal zamanda yoğunluk yaşanan...

Korona virüs nedeniyle Türkiye genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Gaziantep'te yeni yılın ilk günü normal zamanda yoğunluk yaşanan pek çok cadde ve sokak ile meydan sessizliğe büründü.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yılbaşını da kapsayacak şekilde Türkiye genelinde uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının ilk sabahında Gaziantep'te sembol noktalar boş kaldı. Kentte, normal zamanlarda aşırı yoğunluk yaşanan sokak, cadde ve meydanlardaki bomboş kaldı, yeni yılın ilk günü kaydedilen tarihi sessizlik dikkat çekti. Gaziantep'te, kısıtlamanın başlamasının ardından özellikle kale çevresi, Karagöz Caddesi, İstasyon Caddesi, Gaziler Caddesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Mütercim Asım Caddesi gibi gün içerisinde yoğunluğuyla dikkat çeken pek çok meydan ve cadde boş kaldı.

Günün hemen hemen her saatinde insan yoğunluğunun yaşandığı ve alışveriş tutkunlarının uğrak noktası olan yerlerde, 2021 yılının ilk günü tarihi sessizlik hakim oldu.

Yeni Yılın İlk Gününde Gaziantep Sokaklarında Tarihi Sessizlik

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.