Suluova’da 5 Mahalleye "mobil Atık Getirme Merkezi"

Suluova’da 5 Mahalleye "mobil Atık Getirme Merkezi"

Suluova Belediyesi, "Sıfır Atık" projesi kapsamında çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü yaygınlaştırmak amacıyla Suluova'da 5 mahallede 5...

Suluova Belediyesi, "Sıfır Atık" projesi kapsamında çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü yaygınlaştırmak amacıyla Suluova'da 5 mahallede 5 ayrı noktaya "Mobil Atık Getirme Merkezi" koydu.

Proje kapsamında Bir Eylül Parkı, 2. Etap TOKİ Konutları, Demokrasi Meydanı, 1. Etap TOKİ Konutları, 3.Etap TOKİ Konutlarına yerleştirilen çevre dostu mobil atık getirme merkezi ile atıkların kaynağında ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor.

Kağıt, karton, plastik, metal ve cam bölmelerinden oluşan mobil atık getirme merkezlerinin önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Fatih Üçok, "Suluova'mızda çevremizi ve doğamızı çok önemsiyoruz. İlçemizde başlattığımız "Sıfır Atık" projesinin de gelecek nesillere bırakacağımız en önemli miras olduğunu düşünüyoruz. Bunun için hemşehrilerimizi de projemize destek olmaya ve geleceğimiz için iz bırakmaya davet ediyorum" dedi.

Suluova’da 5 Mahalleye "mobil Atık Getirme Merkezi"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.