Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisi rekor bütçeye imza attı: Çıkış tarihi duyuruldu

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisi rekor bütçeye imza attı: Çıkış tarihi duyuruldu

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında birçok iddia ortaya atıldı. Dizinin 2021 yılı içerisinde ilk sezonunun çıkacağı iddia edildi. Dizi için büyük miktarda para harcandığını ve aynı isimde yer alan oyunun iptal edildiği de gün yüzüne çıktı. Tüm detaylar haberimizde...

Amazon’un en büyük bütçeli yapımlarından biri olan Yüzüklerin Efendisi dizisi için birçok detay ortaya çıktı. Dizinin şu aşamada kaç sezondan olacağı belli olmayıp, ilk sezon için yaklaşık 465 milyon dolar harcanacağı açıklandı. Amazon’un geçtiğimiz günlerde 2019 yılından beri geliştirilen Yüzüklerin Efendisi oyununu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla açığa çıkan verilere göre Tencent ile anlaşmazlık sebebiyle bu yola başvurulduğu öne sürülüyor. Bütçe oyun yerine diziye ayrılacak gibi görünüyor. 

J.R.R. Tolken’in kaleme aldığı The Lord of The Rings kitabının beyaz perdeye uyarlanmasını daha önceden görmüştük. Ancak bu uzun süreli bir dizi değil sadece birkaç seriden oluşan film yapımlarını içeriyordu. Şimdi ise uzun soluklu bir dizi ise karşımıza çıkıyor. Büyük bütçeli bir yapım sonucunda nasıl bir dizi ortaya çıkacak merak konusu.. 

Dizi 2021 yılı içerisinde yayınlanabilir

lotr-2-16-9-1618643766-880x495.jpg

Amazon Yüzüklerin Efendisi’nin telif haklarını 2017 yılında 250 milyon dolara satın almıştı. O dönemden bu yana en son 2019 yılında oyun piyasasına giriş yapmaya çalışmış ancak bunda başarılı olamamıştı. Şimdi ise oyun dışarısına çıkarak aynı tema ve aynı başlık içerisinde dizi yapacağını tüm dünyaya duyurdu. Tarihin en büyük bütçeli yapımlar arasına şimdiden girmeyi başardı.  

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yapımına çoktan başlandığı açıklandı. Yapılan açıklamalara göre dizinin çıkış tarihi için 2021 yılı içerisinde ön görülüyor. Dolayısıyla çıkış tarihi en azından ilk sezon için yakın diyebiliriz. 

İlginizi çekebilir 

Show TV'yi canlı yayında polisler bastı! O anlarda kamera kayıttaydı!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.