Aniden film konusu nedir? Melisa Önel kimdir? Tokyo Film Festivali’nde yarışacak Aniden’in afişi ve fragmanı çıktı

Aniden film konusu nedir? Melisa Önel kimdir? Tokyo Film Festivali’nde yarışacak Aniden’in afişi ve fragmanı çıktı

Melisa Önel’in 35’inci Uluslararası Tokyo Film Festivali’nde “Asian Future” bölümünde yarışacak filmi Aniden’in afişi ve fragmanı sinemaseverlerle buluştu.

Vigo Film ve Aniden Film’in yapımını üstlendiği, senaryosunu Feride Çiçekoğlu ve Melisa Önel’in kaleme aldığı, yönetmenliğini Melisa Önel’in üstlendiği “Aniden’in” fragmanı ve afişi sinemaseverlerle buluştu.

Film, koku alma duyusunu kaybeden Reyhan’ın hayatla yeni bağlar kurmak için çıktığı yolculuğu beyaz perdeye taşıyor. Filmin fragmanını Fırat Terzioğlu kurgularken, posterini ise Daire Creative tasarladı. Melisa Önel’in ikinci uzun metrajlı filmi olan “Aniden”, 26 Ekim 2022’de Tokyo Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Başrollerinde Defne Kayalar, Öner Erkan, Şerif Erol, Ayşenil Şamlıoğlu’nun  yer aldığı kadroda Dilan Çiçek Deniz konuk oyuncu olarak yer alıyor.  Aysel Yıldırım, Mehmet Bilge Aslan, Esra Kızıldoğan’ın rol aldığı filmde dizilerden tanınan çocuk oyuncu Su Çeper de bulunuyor.

“Aniden,” T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği almış bir Türkiye - Almanya- Sırbistan ortak yapımıdır.

Aniden Film Fragmanı - SUDDENLY TRAILER

Aniden Film Konusu

Reyhan uzun yıllar Hamburg’da yaşadıktan sonra kocasıyla kısa bir süre için İstanbul'a dönmüştür. Hamburg’a geri dönüşlerinin arifesinde Reyhan koku alamadığını fark eder, doktor tetkikleri ciddi bir sağlık sorunu olabileceğini işaret ettiğinde ise Reyhan bunu kabullenmek yerine şehirdeki geçmişinin peşine düşer.

Melisa Önel Kimdir?

İzmir doğumlu Melisa Önel, ABD’deki Tufts Üniversitesi’ndeki lisans eğitimi sonrasında Film Çalışmaları yüksek lisansı ile eğitimine devam etti.

Fotoğraf sanatında kullandığı fotogratografik görsel anlatımını sinema alanına taşıyan Melisa Önel’in 2007 yılında çektiği ilk kısa filmi Omega Tilki, Hisar Kısa Film (2007) seçkisinde yer verilen 10 kısa filmden birisi oldu. Ardından ilk Belgesel filmini 2009 yılında çekti. Feminist aktivist Esmeray'ın hayatını konu alan Ben ve Nuri Bala (Me and Nuri Bala) ile 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden Altın Portakal ödülü aldı.  Melisa Önel'in ilk uzun metraj filmi olan Kumun Tadı (Seaburners) 2014 yılında Berlin Film Festivali'ndeki dünya galasından sonra Türkiye galasını 33. İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma bölümünde yaptı. Omnibus bir film olan Kıyıdakiler (2016) yapımında kısa filmi ile yer aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.