Denizden Gelen Filmi Oyuncuları Kimlerdir? Denizden Gelen Filmi Konusu Nedir?

Denizden Gelen Filmi Oyuncuları Kimlerdir? Denizden Gelen Filmi Konusu Nedir?

Mültecilerin pamuk ipliğine bağlı hayatlarını konu alan film dikkat çeken oyuncu kadrosuyla 2010 yılında sinemalarda gösterimdeydi!

‘Denizden Gelen’ filmi hem konusu hem de oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Dün akşam ATV ekranlarında yayınlanan filmin ana teması göçmenlik, buna bağlı yaşanan uyum sorunları ve başka ülkelere daha iyi bir yaşam için iltica edenlerin hayatları üzerine. 

2010 yılında beyaz perdede izleyici ile buluşan ve ardından dün akşam ATV ekranlarında yayınlanan ‘Denizden Gelen’ filmi çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı. Başka ülkelere iltica eden gariban insanların hayatlarını konu alan filmin oyuncu kadrosu da performanslarıyla dikkat çekti. Özellikle başarılı oyuncular Onur Saylak ve Ahu Türkpençe dikkatleri çeken isimler oldular.

Denizden Gelen filmi oyuncuları kim? Film nerede çekildi?

"Denizden Gelen" Filminin Konusu

Mültecilik, göçmenlik ve bu hayatların karşılaştıkları zorlukları konu alan filmde Halil, babasının baskıları ile polis olan biridir. Polislik görevini ifa eden Halil, şüphelendiği bir Afrikalı göçmenin ölümüne sebebiyet verir. Sebep olduğu ölümün vicdanı sorumluluğunu kaldıramayan ve intihara teşebbüs eden Halil’in babası ile olan sorunları da onu kendi dünyasına hapsetmiştir. Jordan ise annesi ile çıktığı yolcuk sonunda Yunanistan’da babası ile buluşacak ve bu yolculuğu İngiltere’de bitirecektir. Bu yolculuk kısa bir yolculuk değil aksine haftalar boyu devam edecek bir yolculuktur. İşte Jordan ve Halil, bu yolculuk sebebi ile birbirleri ile karşılaşır. ‘Denizden Gelen’ dünyanın özellikle bugünlerde en büyük sorunlarından biri haline gelen kaçak mülteciler sorununu işliyor ve tüm önyargıların sevgi ile aşılabileceğinin kaygısını ve mesajını amaç ediniyor.

Vizyon tarihi: 16 Nisan 2010 (Türkiye)

Yönetmen: Nesli Çölgeçen

Senaryo: Ersin Kana

Oyuncular: Onur Saylak, Sümer Tilmaç, Ahu Türkpençe, Deniz Özerman, Emin Gürsoy

Müzik: Erdal Güney, Kemal Sahir Gürel, Ayşe Önder, İrşad Aydın, Hüseyin Yıldız

Aday olduğu organizasyonlar: Altın Portakal Uluslararası Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.