Fransızca Öğretmenliğinden Oyunculuğa: İlayda Altuntaş

Fransızca Öğretmenliğinden Oyunculuğa: İlayda Altuntaş

"Yemin" dizisi ile ekranlarda boy göstermeye başlayacak olan genç ve güzel oyuncu İlayda Altuntaş hakkında tüm bilgiler haberimizde!

Balıkesir’de dünyaya gelen İlayda Altuntaş, Fransızca eğitim almasının ardından İstanbul Üniversitesi’nde lisans eğitimine başladı. Aynı zamanda Fransızca dersler de veren İlayda Altuntaş’ın kaç yaşında olduğu ise tüm sevenleri tarafından merak edilen bir konu.

Altuntaş, 23 Haziran 1995 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Henüz 25 yaşında olan genç oyuncu, Saint Michel Fransız Lisesi’ni derece ile bitirdi. Ana dil seviyesinde İngilizce ve Fransızca bilen güzel oyuncu, 3 senedir İstanbul’da Fransızca dersleri de veriyor. Bunun yanında İlayda Altuntaş’ın oyunculuk kariyerinde uzun vadeli düşündüğü ve bu nedenle detaylı olarak oyunculuk dersleri aldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Reyhan Karakteri ile Karşımıza Çıkacak

Balıkesir’de dünyaya gelen İlayda Altuntaş, ilkokul ve ortaokulu Fransız Sembol Koleji’nde okurken, sonrasında da Kanada’daki Fransız bölgesi olarak bilinen Quebec eyaletinde 1 senelik eğitim gördü. Lise sürecinin ardından İstanbul Üniversitesi’nde Fransızca Öğretmenliği bölümü kapsamında eğitim görmeye başlayan genç oyuncu, şu an son sınıfta okuyor. Akademik hayattaki başarısının yanında yüzme, bisiklet ve piyano konusunda da hem ilgili hem de yetenekli olan güzel oyuncu, Yemin dizisinde kadın başrol oyuncusu Reyhan karakteri ile ekranlarda olacak. 

Genç oyuncu İlayda Altuntaş’ın 52 kg ve 1,72 cm boya sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.