Balkan Rumeli Türkleri, Edirne’de düzenlenen istişare toplantısında buluştu

Balkan Rumeli Türkleri, Edirne’de düzenlenen istişare toplantısında buluştu

Balkan Rumeli Türkleri, Edirne’de düzenlenen istişare toplantısında buluştu.

Balkan Rumeli Türkleri, Edirne’de düzenlenen istişare toplantısında buluştu.

Edirne Tarım İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda bir araya gelen Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu üyeleri, Balkan ülkelerindeki güncel konular üzerine istişarelerde bulundu.

Görüşülen gündem konularında öne çıkan AB ülkelerindeki nüfus sayımları ön plana çıktı.

BRTK Genel Başkanı Sabri Mutlu yaptığı konuşmada, 2021 yılı içerisinde yapılacak nüfus sayımlarını önemsediklerini ve bu konuda STK’larımızın üzerine düşeni en iyi şekilde yapacaklarına inandığını ifade etti. Mutlu, “Ayrıca 08 Ekim 2020 Cuma günü Bulgaristan Razgrad şehrindeki Pargalı İbrahim Paşa Camisinin restorasyon çalışmalarının başlamış olmasını memnuniyetle karşılıyoruz, umarız ki restorasyon çalışmaları en kısa zamanda sonuçlanır bölgede yaşayan kardeşlerimiz ibadetlerini icra erme imkanı bulacaklardır” dedi.

Toplantıya katılan tüm derneklerin BRTK’yı birleştirici unsur olarak görmelerinin BRTK yönetimini motive etiğini söyleyen Mutlu, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Edirne Balkan Türkleri Federasyonu’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Akdeniz, Ege, Karadeniz, Orta Anadolu, Marmara bölgelerinden Dernek ve Federasyon yöneticileri katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.