Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? AÖL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Açık Lise Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? AÖL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz Temmuz ayının 25 ve 26. Günlerinde gerçekleşen Açık Lise sınavlarının sonuçlarının açıklanması bekleniyor. AÖL Sınav Sonuçları, http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ adresi üzerinden öğrenci girişi yapılmak sureti ile öğrenilebilecek. Öğrenciler ilgili adımda T.C. Kimlik Numarası ya da öğrenci numaraları ile şifrelerini girerek doğrulamadan geçecek ve açık lise sınav sonuçlarını bu ekran üzerinden görüntüleyebilecekler. Peki AÖL sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

2019-2020 eğitim ve öğretim sezonunda açık olarak lise okuyan öğrenciler için Temmuz ayının sonlarında gerçekleşen AÖL 2. Dönem Sınavı sonuçları birçok aday tarafından büyük bir merakla beklenmekte. Sınavın tamamlanmasının ardından gözler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacak olduğu AÖL sınav sonuçları açıklamasına çevrilmiş durumda. Peki açık lise sınav sonuçları hangi tarihte belli olur?

AÖL sınav sonuçları ile ilgili değerlendirme sürecini, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü yönetiyor. Sınavla ilgili açıklama da bu birim tarafından gerçekleştirilecek.

AÖL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖL sınav sonuçlarının bugün yani 17 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilmesi bekleniyor. Değerlendirme sürecinin sonuçlandırılmasından hemen sonra AÖL sınav sonuçları, kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile öğrencilere duyurulacak. Öğrenciler, kendine ait giriş sayfasından sonuçlarına ulaşabilecekler.

Sınav Sonuçlarına İtiraz Edilmesi

Sınav sonuçları ile ilgili bir sorun olduğunu düşünen öğrenciler, bu sınav sonuçları için itirazda bulunabiliyorlar. İlgili itirazlar için Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapılması gerekmektedir. Bu işlemi de online olarak gerçekleştirmek mümkün. İşte sınavlar ile ilgili itiraz edilebilecek web sitesi:

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü, sınav ile ilgili itirazları dikkate almaz. Başvurular bu müdürlükte yapılmadığı gibi öğrenciler ancak yukarıda paylaştığımız adres üzerinden itrazlarını gerçekleştirebilirler.

Sınavlarla ilgili akla gelebilecek bütün işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün ilan ederek duyurduğu esaslar üzerinden gerçekleştirilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.