ALES Giriş Noktaları Belli Oldu! Adaylar Sınava Nerede Giriş Yapacak?

ALES Giriş Noktaları Belli Oldu! Adaylar Sınava Nerede Giriş Yapacak?

16 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan ALES ile ilgili sınav giriş noktaları açıklandı. Adaylar sınava nerede giriş yapacak? Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES’e girmek isteyen adaylar, başvuru işlemlerini ilgili tarihlerde online olarak gerçekleştirdiler. 16 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 2020-1’e girecek adaylar için sınav giriş noktaları açıklandı ve giriş belgeleri de dijital ortam üzerinden erişime açıldı. 

ÖSYM’nin yaptığı son dakika açıklaması ile ALES giriş noktalarının açıklandığı duyuruldu. 16 Ağustos Pazar günü ülke çapında pek çok noktada düzenlenecek olan ALES’e katılacak adaylar sınava giriş yaparken yanlarında bulundurmak zorunda oldukları giriş belgelerini dijital ortam üzerinden alabilecekler. 

ALES Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

ÖSYM tarafından duyurulan son dakika bilgisi ile 16 Ağustos 2020 Pazar günü düzenlenecek olan ALES kapsamında yarışacak adayların giriş yerlerinin belirlendiği ve sınav giriş belgelerinin de dijital ortam üzerinden erişime açıldığı öğrenildi. Peki ALES giriş belgeleri nasıl çıkarılır?

ALES’e girecek olan adayların yanlarında mutlaka bulundurması gereken bir belge olan Sınav Giriş Belgesine, ÖSYM’ye ait https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi girilerek ulaşılabilir. 

Adaylar, ÖSYM tarafından belirlenmiş olan sınav giriş noktaları dışında bir noktaya gitmeleri halinde sınava alınmayacaklardır. Bu anlamda sınav giriş noktalarının önceden kontrol edilmesinde fayda olduğu belirtilmektedir.

2020-ALES/1, 16 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek ve sınavın sonuçları ise şu anki takvime göre 7 Eylül tarihinde açıklanacak. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.