AÖL 2. dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖL 2. dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 25 -26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen AÖL 2. Dönem sınavlarının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.

Lise eğitimini açıktan sürdüren adayların merakla beklediği AÖL 2. Dönem sınav sonuçları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın sitesinde 17 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacağı bilgisi yer almış ancak daha sonra bu bilgi çalışma takviminden kaldırılmıştı. MEB Çalışma Takvimi’nde hali hazırda AÖL 2. Dönem sınav sonuçları ile ilgili bir bilgi yer almıyor. Sınava giren açık öğretim lisesi öğrencileri ise heyecanla sonuçların ne zaman açıklanacağını bekliyor.

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu adaların şu sıralar en çok araştırdığı konu olarak dikkat çekiyor. 25-26 Temmuz tarihlerinde düzenlenen sınavın hemen ardından MEB tarafından açıklama yapılmış ve http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ internet adresi üzerinden 17 Ağustos tarihi itibari ile duyurulacağı bildirilmişti. Tüm gün boyunca sınav sonuçları ile ilgili araştırma gerçekleştiren öğrenciler sonuçların açıklanmaması üzerine sosyal mecralar aracılığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’na tepki gösterdi. Peki AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL Sınav Sonuçları Hangi Tarihte Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından henüz bir resmi açıklama gelmiş değil. Sınav sonuçlarını merak eden adaylar ise bekleyişlerini sürdürmek zorunda kalacaklar. AÖL 2. Dönem sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz öğrenciler sonuçlarına http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx ekranından ulaşabilecekler. Öğrenciler, TC kimlik numarası ya da öğrenci numaralarının yanı sıra kendilerine ait şifreyi kullanarak bağlanabilecekleri ekran üzerinden sınav sonuçları ile ilgili sorgulama işlemini gerçekleştirebilecekler.

Açık Öğretim Lisesi tarafından merkezi sistem ile gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı dönem sınavları, Kovid-19 salgını sebebi ile ertelenmişti. AÖL’den bu konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi.

AÖL'den Önemli Duyuru:

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için bakanlık makamının, 7327427 sayı ve 02.06.2020 tarihli onayı doğrultusunda, Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olan öğrencilerimizden;

Açık öğretim lisesi sisteminde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olup 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış olanlara, daha önceki sınavlara girip girmediğine bakılmaksızın, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 3. Dönem (2019-3) sınavı için bir dönemde alabileceği ders kadar ders ataması yapılarak atanan bu derslerin kredileri verilecektir.

Kredi verilecek öğrencilerimizin herhangi bir iş ve işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak bakanlığımız tarafından yenilenip, sistem tarafından ders atamaları yapılacaktır.

Öğrencilerimizin ders atamaları, sistem tarafından, dönemlere göre sıralı olarak, zorunlu derslerinden başlayarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz seçilen bu derslerden başarılı sayılacaktır.

Yukarıda belirtilen iş ve işlemler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem (2019-2) sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması nedeniyle eylül ayı içerisinde tamamlanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.