DGS Tercih İşlemleri Başladı Mı? DGS Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır? Ne Zaman Sona Erecek?

DGS Tercih İşlemleri Başladı Mı? DGS Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır? Ne Zaman Sona Erecek?

Önlisans öğrencilerinin, lisansa geçmesi için girmek zorunda oldukları sınav DGS'ye giren kişiler tarafından 2020 DGS Tercihleri araştırılıyordu. Tüm detaylar haberimizde yer alıyor...

Önlisans öğrencilerinin, lisansa geçmesi için girmek zorunda oldukları sınav DGS'ye giren kişiler tarafından 2020 DGS Tercihleri araştırılıyordu. Beklenilen müjde geldi! ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 2020 DGS Tercihleri başladı. ÖSYM, DGS Tercih kılavuzunu paylaştıktan sonra sınava giren adayların aradığı pek çok soru netleşti. Peki, DGS Tercihleri Nasıl Yapılır? Ne Zaman Sona Erecek? 

DGS Tercihleri başladı. Önlisans bölümünde okuyan kişilerin eğitimlerini dört yıla tamamlamak için girdiği DGS sınavının sonuçları geçtiğimiz hafta yayınlanmıştı. Sınava giren öğrenciler tarafından da üniversite kontenjanları, taban puanları gibi tercih süreci hakkında önemli konularla ilgili bilgi edinmeye çalışmaktadır. ÖSYM Tarafından yapılan açıklamaya göre DGS Tercih işlemleri başladığı duyuruldu. 

2020 DGS Tercihleri Nasıl ve Nereden Yapılır? Ne Zaman Sona Erecek? 

2020 DGS Tercih işlemleri 25 Eylül 2020 tarihiyle 2 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. DGS Tercihleri ise 2 Ekim 2020 tarihi 23.59'Da sona erecek. Adaylar tercihlerini ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik numarası ve aday şifrelerini girerek elektronik ortam üzerinden yapılacaktır. 

DGS Tercih Kılavuzu Yayınlandı! 

DGS Tercih kılavuzu yayınlanmasıyla beraber adayların merak ettiği sorular netlik kazandı. Yerleştirme işlemi yapılırken, 2020 DGS Başvuru kılavuzunda bulunan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adaylar tercihini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatli bir şekilde incelemeli ve tercih işlemlerini yaparken yayımlanan tablodan faydalanmanız gerekmektedir. Tüm detaylara ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

DGS Tercihleri Nasıl Yapılacak? 

Hem meslek yüksekokulu hem de açık öğretim ön lisans programından mezun olan ve iki yıllık önlisans bölümünü dört yıllığa yani lisansa tamamlamak isteyen kişilerin girdiği DGS sınavıyla ilgili yerleştirme işlemleri ÖSYM vasıtasıyla yapılacaktır. Yerleştirme işlemi yapılırken, 2020 DGS Kılavuzunda bulunan ilke ve kurallar kapsamında yerleştirme yapılacaktır. Adaylar tercihini yapmadan önce DGS Tercih kılavuzunu dikkatlice incelemeleri gerekir. 

DGS Tercihleri 25 Eylül 2020 tarihi ile 2 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar tercihini şahsi olarak internet üzerinden yapacaktır. ÖSYM'nin resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan tercih işlemleri kısmından DGS tercihinizi yapabilirsiniz. Tercih süreci içerisinde tercihlerde de değişiklik yapabilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.