Kpss Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı

Kpss Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı

ÖSYM tarafından 6 Eylül 2020’de gerçekleştirilecek, 2020-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavına giriş belgeleri, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin internet sitesi adresinden duyuruldu.

Kamu Personeli Seçme Sınavı giriş belgesi sorgulama  bilgileri  KPSS adayları tarafından merakla beklenirken, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi KPSS lisans sınavı giriş yerlerini duyurdu.

6-12-13-20 Eylül 2020 tarihlerinde yapılmak üzere 4 günde, 4 oturum şeklinde uygulanacak olan  Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) giriş yerleri bilgilerini, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesinden görüntüleyebilirsiniz. 2020 senesinde  gerçekleştirilecek olan  Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınav günleri ve sınav sonuçlarının ilan edileceği  tarihleri haberimizdeki  belirtilen günlerdedir.  

KPSS sınav giriş belgesi çıktısı alma !

Herhangi bir kamu kurumunda devlet memuru olarak görev almak isteyen vatandaşlar, Kamu  Personeli Seçme Sınavına başvurduktan sonra, sınav giriş yerlerinin duyurulmasını beklemekteydi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bu konuya dair açıklamasını bugün gerçekleştirdi. ÖSYM'nin gerçekleştireceği, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lisans oturumunda Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu 6 Eylül 2020 günü, Alan Bilgisi oturumu 12-13 Eylül 2020 tarihinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) oturumu ise 20 Eylül 2020 günü gerçekleştirilecektir.

Sınav giriş belgenizi ; Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) giriş yerleri, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesinden görüntüleyebilir ve sınav giriş belgesini yazdırabilirsiniz.

KPSS sınavında hangi dersten kaç soru var? 

Türkçe: 30 soru (4 soru sözel mantık)

Matematik: 30 (4-6 soru sayısal mantık soruları)

Tarih: 27 soru

Coğrafya: 18 soru

Vatandaşlık: 9 soru

Güncel Bilgiler: 6 soru

başta olmak üzere,genel yetenek bölümünde 60 soru, genel kültür bölümünde 60 soru bulunmaktadır. Toplam 120 soru sorulmaktadır. Sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir.

ÖSYM başkanlığı tarafından yapılan KPSS 2020 lisans düzeyindeki oturumların ilki 6 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Söz konusu sınav kapsamında hazırlıklarını devam ettiren memur adayı milyonlar bir taraftan da sınav giriş noktalarının belli olup olmadığı konusunda araştırma yapıyor. KPSS 2020 lisans düzeyinde sınava girecek adayların sınav giriş noktaları belirlendi mi?

KPSS 2020 Takvimi Nasıl Olacak?

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan duyurulara göre KPSS 2020 lisans düzeyinde yapılacak olan oturumların Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri kapsamındaki oturumları 6 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Sonrasında ise 12 - 13 Eylül tarihlerinde Alan Bilgisi Testleri ve 20 Eylül tarihinde ise Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) yapılacak.

Bahsi geçen tarihlerde gerçekleştirilecek olan KPSS oturumlarının sonuçlarının açıklanacağı tarihler ise şu şekilde:

  • KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür, Eğitim Bilimleri sonuç açıklama tarihi: 22 Ekim 2020
  • KPSS Alan Bilgisi sonuç açıklama tarihi: 22 Ekim 2020
  • KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sonuç açıklama tarihi: 22 Ekim 2020
  • KPSS Ön Lisans sonuç açıklama tarihi: 26 Kasım 2020
  • KPSS Ortaöğretim sonuç açıklama tarihi: 24 Aralık 2020
  • KPSS DHBT sonuç açıklama tarihi: 27 Ocak 2021

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.