MEB Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Belli Oldu!  İşte 2020 MEB Bursluluk Sonuçları Tarihi

MEB Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Belli Oldu! İşte 2020 MEB Bursluluk Sonuçları Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 5 Eylül’de yapılan ve 5,6,7, hazırlık sınıfı, 9,10 ve 11. Sınıflara yapılan bursluluk sınavı sonrası tüm gözler MEB üzerinde. On binlerce öğrencinin ter döktüğü ve ardından sınav sonuçları için merakla bekledikleri gün geldi. Peki Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB konu ile ilgili hangi açıklamalarda bulundu?

Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Her yıl ortaokul ve lise öğrencilerinin burs alabilmek için birbiri ile yarıştığı bursluluk sınavı 5 Eylül saat 10:00 itibari ile başlamıştı. Sınav ardından öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağına dair sorgulamalar başlamış oldu. MEB takvimine göre bursluluk sınavı sonuçları MEB.gov.tr adresinden 28 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sonuç belgelerini almak isteyen öğrenci velileri okul müdürlüklerine başvurabilecekler. Sonuç belgeleri elektronik ortamdan aktarılarak imza ve onaylı bir şekilde öğrenci veya velisine verilebilecek.

Burslar Ne Zaman Yatacak?

Bursluluk sınavına giren öğrenci ve velileri arasında burslar ne zaman yatacak sorusu da merak edilmeye başlandı. Bursluluk sınavı kazanılması halinde her yıl olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümlerine dayanarak Ekim ayı başından itibaren ödeneceği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği’nin 18. Maddesi ise bursun devam etmesi, itiraz dilekçeleri ve bursun kesilmesine dair işlemlerde belirleyici rol oynayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.