ÖSYM tarihi açıkladı..! 2020 EKPSS için geri sayım başladı! EKPSS sınav tarihi ne zaman? EKPSS başvuru ücreti ve başvuru tarihleri!

ÖSYM tarihi açıkladı..! 2020 EKPSS için geri sayım başladı! EKPSS sınav tarihi ne zaman? EKPSS başvuru ücreti ve başvuru tarihleri!

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından EKPSS sınavına girecek adaylar için geri sayım başladı. EKPSS ek başvuruları için son tarih yarın olarak açıklandı. EKPSS sınavı ne zaman yapılacak ve başvurular nasıl yapılacak?

ÖSYM Başkanlığı tarafından uzun zamandır heyecanla beklenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı hakkında açıklama sonunda geldi. Başvuruların bitmesinin ardından adaylar için yeniden ek başvuruların başlatılmasına karar verildi. EKPSS için ek başvurular 6 Ekim tarihinde başladı. Ek başvurular için bir gün verildi. 7 Ekim tarihinde mesai saatleri sonucunda başvurların bitmesi bekleniyor.

EKPSS işlemlerinin bu süreç içerisinde ÖSYM Aday İşlemleri üzerinden yapılması bekleniyor. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemeyenler için başvurular aynı zamanda bizzat ÖSYm başvuru merkezleri üzerinden de yapılabilecek. Adayların sınav başvurularını sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmeleri için HES kodu almaları zorunlu kılındı.

EKPSS Sınav Tarihi Ne Zaman?

Uzun zamandır beklenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihleri için çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. İddiaların ortaya atılmasının ardından adaylarda bir kafa karışıklığı meydana geldi. Buna göre ÖSYM Başkanlığı net bir açıklama yaparak EKPSS sınavının 15 Kasım 2020 tarihinde düzenleneceğinin altını çizdi.

EKPSS Başvuruları Tarihleri

15 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan EKPSS sınavının başvurusu için başvuru tarihlerini kaçırmamak son derece önemlidir. Ek başvurular 6 ile 7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılması gerekiyor.

Başvurular bu süreçte ÖSYM'nin internet adresinde Aday İşlemleri kategorisi adı altından yapılabilecek. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemeyen kişilerin ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri üzerinden de gerçekleştirilebilir. Son başvuru saati 23:59'a kadar tamamlanması gerekmektedir. Daha önce başvurularını tamamlayan ancak pandemi nedeniyle sürecin ertelenmesinin ardından sürece dahil olamayan kişilerin yeniden başvuru yapmalarına gerek duyulmamaktadır.

EKPSS Sınav Ücreti ve Ödeme Yöntemleri!

Ek başvuru sürecine dahil olan adayların ödemelerini en geç 8 Ekim tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir. Online ödeme seçeneğinden yararlanmak isteyenler ÖSYM Aday İşlemleri sayfasında 'Ödemeler' kategorisinden kredi kartı ya da banka kartı ile ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Ödemelerini şahsen yapmak isteyenler ise ATM ya da banka şubeleri aracılığı ile belirlenen tarihlerde ödemelerini yapmak zorundalar. Başvuru yapmadan önce ÖSYM başvuru merkezlerine gitmeden hemen önce, Aile ve Çalışma Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerinden alınabilecek, engel grubunun belirlenmesi için hazırlanan 'Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belge' tesliminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Daha önceki aylarda sınava başvurmuş adaylardan, çeşitli nedenlerden dolayı sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyenlerin ise yine ÖSYM Aday İşlemleri sayfasından çok geç kalmadan gerekli olan tüm bilgi değişimlerini tamamlamaları gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.