PAZARTESİ GÜNÜ ÖĞRETMENLERİN İLK DERSİ BELLİ OLDU !

PAZARTESİ GÜNÜ ÖĞRETMENLERİN İLK DERSİ BELLİ OLDU !

2020-2021 eğitim dönemi sezonunda , Milli Eğitim Bakanlığınca, covid-19 salgını için alınacak tedbirleri görüşmek ve eğitimi verilmek üzere öğretmenler ve idareciler, yeni eğitim dönemi hazırlıkları için okullarda olacak.

Yeni eğitim sezonunda öğretmenler, sadece seminer haftasında değil 31 Ağustos ve okulların açılış tarihi olan 18 Eylül tarihleri arasında da okullarında hazır bulunacaklar. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açılış konuşmasını EBA uygulaması üzerinden gerçekleştirecek. Açılış konuşmasında seminerin ilk konusu belli oldu. İlk seminer, ülkemizin gündeminde başlıca sırada yer alan koronavirüs salgını, salgınla nasıl mücadele edileceği, nasıl koruyucu ve önleyici tedbirler alınacağı ile okulda salgın kapsamında uyulması gereken kurallar olacak.

İLK DERS ZİLİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI !

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan açıklamaya göre ilk ders için geri sayım başladı ve  tüm okulların yöneticileri ve tüm öğretmenleri son hazırlıkları gerçekleştirmek için  okullarına dönüş sağlayacak. Okullarda gerçekleştirilen, öğretmen ve yöneticilerin seminerlerinde covid-19 gerekliliği kapsamındaki tüm sosyal mesafe ve hijyen tedbirleri alındı. 

OKUL NE ZAMAN AÇILIYOR !

24 Ağustos Pazartesi günü öğretmenlere verilen mesleki eğitim programında; koronavirüs tedbirleri, uzaktan eğitim, geçtiğimiz dönem eğitim sezonu ile ilgili telafi eğitimi, psikososyal destek çalışmaları, 2020-2021 eğitim sezonu etkinlik planlamaları vb. başlık konuları ile çalışmalar yapılacak.

Prof. Dr. Rahmet Güner, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olarak, tüm öğretmenler ve idarcilere, salgından korunma ve tedbirler kapsamında nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair yine video konferans ile eğitim verecek.

MİLLİ Eğitim Bakanı'nın EBA üzerinden yapacağı açılış konuşmasıyla başlayacak olan mesleki çalışma programında, TSE işbirliğinde planlanan ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’nun hayata geçirilmesi, okul yöneticisi-öğretmen, öğrenci ve veli önderliği eşliğinde yeni eğitim sezonuna uyum, öncelikli gündem başlığı olarak yer alacak.

Yüz yüze eğitimin 21 Eylül’de başlaması planlanlanırken, evveliyatında okul binasında, sınıflarda, tuvaletlerde, bahçe ve tüm ortak kullanım ortamlarında uygulanacak sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralları, öğrenci, öğretmen ve velilerle ilgili süreçlerin planlanması safhasında en ince ayrıntısına kadar uygulamalı  şekilde ele alınacak.

Önümüzdeki dönem eğitim öğretim sezonunda ders bazında yapılacak, uzaktan eğitim  etkinliklerinin planlanması, öğrencilerin uzaktan öğretim sürecindeki eksiklerinin giderilmesine yönelik hazırlanan ‘Tamamlayıcı Eğitim Programı’nın uygulama süreci ve psiko-sosyal destek çalışmaları mesleki çalışma programının başlıca konuları arasında.

 ‘Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı’ uygulaması gereği, okul idarecileri ve öğretmenler, rehber öğretmenler/psikolojik danışmanlar tarafından bilgilendirilecek.

Öğretmenlerin seminer Mesleki Çalışma Programı içerisinde, dünya çapında başarılı çalışmalara imza atan eğitimci bilim insanı Prof. Dr. Selçuk Şirin'de EBA üzerinden öğretmenlere seminer verecek. Okul idarecileri ve öğretmenlerin okullardaki mesleki seminerlerinin,18 Eylül Cuma gününe kadar devam edeceği açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.