Son Dakika! LGS Tercih Sonuçları Açıklandı - Tıkla Sonucunu Öğren

Son Dakika! LGS Tercih Sonuçları Açıklandı - Tıkla Sonucunu Öğren

Türkiye’de yüz binlerce öğrenci LGS sınavına girmiş ve sınav sonuçlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. İyi bir lisede eğitim almak isteyen öğrenciler tercih sonuçlarını merak ediyordu. LGS sonuçlarının 10 Ağustos 2020’de açıklanacağının duyurulması sonrasında öğrenciler de araştırmalara başladı. LGS yerleştirme sonuçlarına haberimizin içinden ulaşabilirsiniz.

Yüz binlerce veli ve öğrenci tarafından LGS ile ilgili aramalar yapılıyor. Bu sabah son dakika olarak yapılan açıklamaya göre ilk tercihlerin sonuçları açıklandı.

LGS Tercih Sonuçları Açıklandı

LGS tercih sonuçları sabah saatleri itibari ile açıklandı. Sonuçların öğrenilmesi ile birlikte adaylar sorgulama ekranı araştırıyor.

LGS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ! (BURAYA LİNK KONULABİLİR)

LGS tercih sonuçları sorgulama ekranı için http://sonuc.meb.gov.tr/ adresine gidebilirsiniz.

MEB'den Yapılan Açıklama Şu Şekildeydi

 • a) Yerleştirme sonuçları 10 Ağustos 2020 tarihinde http://www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir.
 • b) Öğrenciler, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir. Öğrencilere sonuç belgesi gönderilmeyecektir.
 • c) 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B Maddesi hükmü uyarınca yerleştirme sonuçlarına ilişkin 10 günlük dava açma süresi, sonuçların ilan edildiği tarihi izleyen günden itibaren başlar ve sonuçlara yapılacak itiraz başvuruları, işlemeye başlayan dava açma süresini etkilemez.

Yerleştirme Nakil Başvuru Takvimi

 • Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları 10-14 Ağustos 2020 tarihlerinde alınacak.
 • Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları 17 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecek.
 • Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 17-21 Ağustos 2020 tarihlerinde alınacak.
 • Yerleştirmeye esas 2. nakil başvuru sonuçları 24 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecek.
 • 24-26 Ağustos 2020 – Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularının Alınması
 • 26-27 Ağustos 2020 – Yatılılık Başvurularının Okul ve Kurumlarca Alınması
 • 28 Ağustos 2020 – İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmelerinin Tamamlanması, Yatılılık Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve e Pansiyon Üzerinden Kayıtların Sisteme İşlenmesi
 • 31 Ağustos 2020 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.