YKS Tercihleri Ne Zaman Sona Erecek?

YKS Tercihleri Ne Zaman Sona Erecek?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 6 Ağustos 2020 tarihi saat 10.00 itibari ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) tercih işlemlerinin başladığını duyurmuştu. 'https://ais.osym.gov.tr' internet sayfasından ve ÖSYM AİS mobil uygulaması aracılığı ile gerçekleştirilebilecek tercihler için öğrencilerin araştırmaları sürüyor. Henüz tercihte bulunmayan üniversite adayları, son günün hangi tarih olduğunu araştırıyor. Peki, 2020 YKS Tercihleri ne zaman bitecek?

2020 – 2021 eğitim öğretim döneminde lisans ya da ön lisans bölümlerinden birine yerleşerek üniversite hayatına başlama hayali kuran öğrenciler, tercih işlemlerine odaklanmış durumdalar. 6 Ağustos’ta başlayan tercih işlemleri için gözler belirlenen son tarihlerde.

2020 YKS Tercih işlemleri 14 Ağustos 2020 tarihinde 23.59’da son bulacak. Adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden, kılavuzda yer alan açıklamalara göre tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Tercih işleminin mevcut uyarılara göre sonlandırılması gerekiyor.

Öte yandan ÖSYM başvuru merkezlerinden tercih işlemi kesinlikle yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen ya da merkezlere elden ulaştırılan tercih listeleri kesinlikle geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortam üzerinden yapılacak tercihler işleme alınacak ve geçerli olacaklar.

YKS sonuçlarına göre bir üniversite programına yerleşen adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de gerçekleştirilecek. Elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de gerçekleştirilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.