Altın Fiyatları Durmuyor! Altın Güne Nasıl Başladı?

Altın Fiyatları Durmuyor! Altın Güne Nasıl Başladı?

Küresel altın piyasasında yaşanan değişimlere ayak uydurmak neredeyse imkansız. Her geçen gün yeni güne yeni bir rekorla başlayan altın fiyatlarının yaşamış olduğu değişim yatırımcıları da heyecanlandırıyor. Altın bugün güne yeniden yükselişle başladı.

Küresel piyasalarda yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam eden altının önüne kimse geçemiyor. Son birkaç haftadır yükseliş trendinde olan altın şimdilerde rekor yükselişle her geçen yeni günde kendisini test etmeye devam ediyor. Altının küresel piyasalarda güvenli liman olarak görülmesi bu yükselişi desteklemeye devam ediyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle son zamanlarda altına olan ilginin arttığı ifade ediliyor. Küresel piyasalarda salgından dolayı büyük bir belirsizlik gündemde. Bu belirsizlik ile birlikte yatırımcılar her zaman güvenilir olan altına yöneldiler. Tüm dünyada merkez bankalarının izlemiş oldukları gevşek para politikaları, paraların değer kaybetmeye başlaması da altın yatırımının ne kadar önemli olduğunu gündeme taşımaya devam ediyor.

Altın Güne Yine Yükselişle Başladı!

Altın fiyatları he gün yeni bir rekorla birlikte güne başladı. Pandemi sürecinde ABD ile Çin arasında yaşanan ticari savaşların artması ve iki ülke arasında gerilimin sürekli olarak yüksek tutulması da ekonomide ciddi bir belirsizlik ortamının yaşanmasına ve dengelerin alt üst olmasına neden oldu.

Altının ons fiyatında 2055 dolar seviyelerinin görülmesinin ardından bu durum bir rekor olarak ifade edildi. Altının ons fiyatında yaşanan bu değişim aynı zamanda gram altını da yükseltmeye devam etti. Gram altın bugün sabah saatlerinde güne 461 lira seviyelerinden başladı. Zaman zaman yaşanan dalgalanmaların ardından gram altın şimdilerde 464 lira seviyelerinde ilerliyor.

Altının ons fiyatı ise bugün piyasalarda 2038 liradan işlem görmeye devam ediyor. Yaşanan dalgalanmaların ardından altının ons fiyatı 2048 dolar seviyelerine kadar çıktı.

1 Ayda Büyük Kazanç

Gram altın yatırımı yapan yatırımcıların bu süreç içerisinde yüzleri gülmeye devam ediyor. Son bir aylık süreç içerisinde elde edilen kazanç oranı ise yüzde 20 olarak belirlendi. Bu süreçte uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde gram altının değer kazanmaya devam edeceği düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.