Altın Fiyatları Yeniden Yükseliyor! Uzmanlardan Dalgalanma Uyarısı

Altın Fiyatları Yeniden Yükseliyor! Uzmanlardan Dalgalanma Uyarısı

Altın piyasasında son zamanlarda meydana gelen düşüşler bugün aşının sanıldığı kadar etkili olmadığı yönünde yapılan açıklamaların ardından yeniden yukarı yönlü bir hareketlenme ile birlikte yükselmeye devam ediyor.

Altın fiyatlarında son günlerde yaşanan sakinleşme koronavirüs salgını hakkında yeni iddiaların ortaya atılması ve bu süreç içerisinde küresel piyasalarda meydana gelen yeni düzenlemelerin gündeme gelmesi ile birlikte yaşanmaya başlamıştı. Pandeminin ilk gününden bu yana altın piyasasında meydana gelen yükseliş oldukça dikkat çekiyordu. Uzmanlar bu artışın bir süre daha devam edeceğini savunurken hafta başında beklenmedik bir  şekilde altın fiyatlarında bir gevşeme ve rahatlama meydana geldi.

Altının kendi rekorunu kırmasının ardından birkaç kez altının ons fiyatı 2 bin dolar seviyesinin üzerini test etmişti. Ancak şimdilerde altının ons fiyatı koronavirüs salgınına karşı Rusya’nın bir aşı geliştirdiğini duyurmasının ardından yeniden hızlı bir düşüş yaşadı. Altının bugün bir dalgalanma ile birlikte ivmeyi yeniden yukarı çekmesi yatırımcıların dikkatinden kaçmadı.

Altın Bugün Ne Kadar Oldu?

Altın piyasasında meydana gelen yeni dalgalanmanın ardından gram altın 461 lira seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Çeyrek altın fiyatları ise 765 liradan alıcı buluyor. Yarım altın piyasalarda 1.534 liradan işlem görürken, Cumhuriyet altını ise 3.045 lira oldu.

Altın Fiyatları Aşı Gelişmesiyle Dalgalandı

Koronavirüs salgını ile mücadelede olumlu gelişmelerin yaşanması yatırımcıların altından çıkmalarına neden oluyor. Rusya’dan gelen ve oldukça etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısı yatırımcıları oldukça heyecanlandırmıştı. Henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen pek çok yatırımcı büyük bir umutla altında çıkış satışlarını artırmaya başladı.

Ardından Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklama ile birlikte aşının sanıldığı kadar etkili olmadığının belirlenmesi, hatta bu süreçte salgını tetikleyebileceğinin ifade edilmesi tüm umutların sönmesine neden oldu. Altın fiyatlarında yaşanan bu gelişme sonrasında bugün hafta başından bu yana devam eden düşüşler son buldu ve ivme yukarı doğru çevrildi. Altın fiyatlarının yükselmeye devam edeceği düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.