Altın Fiyatlarında Büyük Düşüşe Karşı Uzmanlardan Uyarı!

Altın Fiyatlarında Büyük Düşüşe Karşı Uzmanlardan Uyarı!

Küresel piyasalarda altın fiyatları son zamanlarda ciddi bir düşüş eğilimi içerisine girdi. Buna karşılık altın yatırımına ilgi azalırken altın uzmanlarından hiç beklenmedik bir uyarı geldi!

Küresel piyasalarda altın fiyatları yükselmeye devam etmiş ve yatırımcıları oldukça heyecanlandırmıştı. Özellikle güvenli liman olarak görülen altın geçtiğimiz hafta rekor üzerine rekor kırmıştı. Bu rekorun yıl sonuna kadar aralıklı olarak devam edeceğini söyleyen uzmanlar altına yatırım yapmak isteyen vatandaşların da iştahını kabartmıştı.

Altında meydana gelen bu sert yükselişin asıl sebebi ise koronavirüs  salgınının yeniden paniğe neden olması, vaka sayılarının artması ve ortaya çıkan belirsizlik ortamıydı. Ancak geçtiğimiz hafta beklenmedik bir gelişme yaşandı. Rusya koronavirüs aşısını bulduklarını ve iki hafta içerisinde de seri üretime başlayacaklarını açıkladı. Bu açıklama virüs salgınında yeni umutların gündeme gelmesine neden oldu.

Koronavirüs salgını hakkında meydana gelen gelişmelerin ardından altın fiyatlarında bir sakinleşme meydana geldi. Yatırımcıların pek çoğu bu süreç içerisinde altından kaçmaya başladılar. Bu gram altın fiyatlarının sadece birkaç gün içerisinde 55 liradan daha fazla zarar etmesine neden oldu.

Uzmanlar Altın Yatırımcılarını Uyarıyor

Altının düşüşü bu konuda yatırım endişelerini gündeme getirdi. Pek çok yatırımcı zarar etmemek için ellerinde bulunan altınları satmak için adeta sıraya girdi. Ancak bu konuda uzmanlardan çok önemli bir uyarı geldi. Altının yükselmesine neden olan faktörlerin küresel piyasalarda hala geçerliliğini koruduğunun altı özellikle çizildi. Bunun için dünyada ve ülkemizde bulunan olayların altını desteklemeye devam edeceği, orta vadede yıl sonuna kadar altın fiyatlarının yeniden yükseleceği yönünde tahminler bulundu. Bu uyarı ve açıklama altına yatırım yapmak isteyenlerin ilgisini yeniden canlandırdı.

Altın Güne Nasıl Başladı?

Altın fiyatlarında meydana gelen düşüş devam ediyor. Bugün;

Gram altın 455 liradan güne başladı.

Çeyrek altın 753 liradan satılıyor.

Yarım altın fiyatları 1.507 lira olarak açıklandı.

Cumhuriyet altını ise 2.992 liradan alıcı buluyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.