Altında Yeni Rekor! Altın Uzmanından Kritik Dönüş Açıklaması!

Altında Yeni Rekor! Altın Uzmanından Kritik Dönüş Açıklaması!

Altın fiyatlarında meydana gelen yükseliş son zamanlarda piyasaları etkilemeye başladı. Geçen hafta rekor düşüş yaşayan altın bu hafta yeniden toparlama eğilimine girdi. Altın piyasasında merak artarken altın uzmanından dramatik dönüş açıklaması geldi.

Altın fiyatlarında meydana gelen dalgalanma yatırımcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta altının ons fiyatında beklenmedik bir düşüş yaşanmıştı. Bu sert düşüşün sebebi olarak ise koronavirüs salgını hakkında ortaya atılan yeni iddialar ve Rusya’nın salgına karşı aşıyı bulduğu yönündeki açıklamaları olarak ifade edilmişti.

Altın fiyatlarının hızlı bir değer kaybetmesinin ardından yükseliş yeniden başladı. Bu hafta altın fiyatlarında meydana gelen yükseliş sonrasında altın fiyatları ortalama 15 lira kadar değer kazandı. Bu durum kısa sürede altın yatırımcılarının yeniden heyecanlanmasına neden oldu. Gram altın özellikle 480 lira seviyelerine kadar çıktıktan sonra birden değer kaybetmiş ve 50 liralık bir kayıp vermişti. Ardından yeniden yükselişe geçtiği belirtildi.

Şimdilerde altın piyasası hakkında çeşitli soru işaretleri gündeme gelmeye başladı. Altında meydana gelen hareketlenme sonrasında piyasalarda ‘Altın fiyatları ne olacak’ sorusu yankılanmaya başladı.

Altın Uzmanından Kritik Uyarı!

Altın piyasasında uzmanlar tarafından çeşitli uyarılar yapılmaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde Singapur Phillip Futures emtia sorumlusu kıdemli müdür olan Avtar Sandu altın fiyatları hakkında oldukça önemli bir  değerlendirmede bulundu. Altının son durumunu değerlendiren altın uzmanı ilerleyen günlerde altının ons fiyatının yeniden 2 bin dolar seviyesine çıkacağını ifade etti. FED tutanaklarının ise bu süreçte altın fiyatlarını desteklemesi bekleniyor.

Altının hafta başında yeniden yükselişe geçmesini ise bu süreçte son derece dramatik bir dönüş olarak değerlendirdi. Altın fiyatları yeni haftada yükselişle birlikte yatırımcıların dikkatini çekmişti. Birkaç günlük süreç içerisinde kademeli olarak yükselişini devam ettirdiği ifade edildi. Bunun üzerine altının gram  fiyatı yeniden yükselerek 477 lira seviyelerine kadar çıkmıştı.

Altın fiyatlarının yükselişi hakkında çeşitli yorumlar ve tahminler gündeme gelmeye başladı.  Bu süreçte düşüşün ardından yeniden yükselişe geçmesinin asıl nedeni olarak ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşları örnek gösterildi. Bir süredir kısıtlamaların ve çeşitli açıklamaların arka arkaya yapılmasının ardından iki ülke arasında meydana gelen gerilimin giderek arttığı tespit edildi. Piyasaları yeniden hareketlendiren bu süreç altın yatırımının yeniden güvenli  liman olarak ön plana çıkmasına neden oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.