Devletten herkese 5 bin lira destek ödemesi! Başvuran herkese ödeme yapılıyor! Eşya yardımının detayları belli oldu!

Devletten herkese 5 bin lira destek ödemesi! Başvuran herkese ödeme yapılıyor! Eşya yardımının detayları belli oldu!

Devlet tarafından verilen desteklere bir yenisi daha eklendi. Herkese 5 bin lira karşılıksız destek ödemesi yapılacak. Başvuran herkese verilecek olan 5 bin lira ödemenin detayları haberimizde!

Devlet tarafından verilen desteklere bir yenisi daha eklendi. Bu süreçte vatandaşlara eşya yardımı adı altında yeni bir destek ödemesi yapılıyor. 5 bin liraya varan eşya desteği sırasında herhangi bir geri ödeme şartı da bulunmuyor. Karşılıksız olarak verilen ödemelerin ardından vatandaşların vakıflar aracılığı ile başvurularını başlatmaları gerekiyor.

Vakıflara yapılan başvuru sürecinin değerlendirilmesinin ardından onay aşaması için süreç başladı. Vatandaşlar 5 bin lira eşya ödemesi desteği için uygun görüldükten sonra şartsız kefilsiz ödemelerini alabilecekler.

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından vatandaşlara devlet aracılığı ile sunulan yardımların kapsamının genişletildiği belirlendi. Sosyal yardımların kapsamının genişletilmesi ile birlikte özel destek ödemelerinin sayısı da artıyor. Vatandaşların sağlıksız şartlar altında hayatlarını devam ettirmelerine izin vermeyen bakanlık başka yardımlarla vatandaşların en sağlıklı şekilde hayatlarına devam edebilmeleri için ödeme yardımlarına devam ediyor.

Bakım ve onarım yardımlarının yanı sıra prefabrik ev yapım destekleri ile birlikte de pek çok konuda vatandaşın yanında olduğunu ifade ediyor.

Devletten Vatandaşlara Verilen Karşılıksız Destekler!

Vatandaşların barınmaları konusunda yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması için desteklerin sayısı da artırıldı. Prefabrik ev, betonarme ev, eşya yardımı ve ev bakım onarım yardımı ile bu destekler 4 ana başlık altında toplanabilir. Yardımların nasıl alınacağı konusunda verilen destekler de devam ediyor.

Kimler 5 Bin Lira Eşya Yardımı Alabilir?

Bulundukları ve yaşadıkları evin sağlıksız koşullardan oluştuğunu ispat eden kişilere bu desteğin verileceği açıklanmıştı. Vatandaşların gelir durumlarında ortaya çıkan düşüşte süreç açısından etkili olabilir.

Eşya yardımından yararlanabilmek için Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından belirlenen başvuru şartlarına uymak gerekiyor. Öncelik hane gelirine verilirken, hane içerisinde kişi başına düşen asgari ücretin üçte birlik kısmından fazla olmaması gerekmektedir. Başvurular ise sosyal hizmetler ve dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılabilir. Başvurular için online başvuru kabul edilmemektedir. Birebir şekilde yapılan başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Gelir şartını tamamlayan ve sağlıksız koşullarda yaşayan herkes, sorgusuz sualsiz 5 bin lira eşya yardımından karşılıksız olarak yararlanabilecekler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.