Emekli, Çalışan, Memur, İşçi ve Öğrenci Herkesi ilgilendiriyor..! Herkesi İlgilendiren Müjde Geldi! Devlet Düğmeye Bastı…

Emekli, Çalışan, Memur, İşçi ve Öğrenci Herkesi ilgilendiriyor..! Herkesi İlgilendiren Müjde Geldi! Devlet Düğmeye Bastı…

Emekli, Çalışan, Memur, İşçi ve Öğrenci Herkesi ilgilendiriyor..! Herkesi İlgilendiren Müjde Geldi! Devlet Düğmeye Bastı… Tasarruf ve birikim yapan öğretmen, doktor, öğrenci, emekli, çalışan, işçi herkesi ilgilendiren müjdeli haber geldi.

Emekli, Çalışan, Memur, İşçi ve Öğrenci Herkesi ilgilendiriyor..! Herkesi İlgilendiren Müjde Geldi! Devlet Düğmeye Bastı… asarruf ve birikim yapan öğretmen, doktor, öğrenci, emekli, çalışan, işçi herkesi ilgilendiren müjdeli haber geldi. Devlet yeni düzenleme çerçevesinde yapmış olduğunuz tasarrufa devlet katkısını arttırmaya devam ediyor. Devletten çeyiz ve konut hesaplarına destek artacak. Devlet destekli çeyiz ve konut hesabı uygulaması bu yıl da devam ediyordu. İşte emekli öğretmen, öğrenci, memur dahil milyonlarca vatandaş bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

Birikim ve tasarruf yapanlar için müjdeli haber niteliği taşıyan bu gelişme büyük bir yankı uyandırdı. Çeyiz ve konut hesaplarına artacak olan destek bütün vatandaşlara müjdeli haber olarak yansıdı. 2020 yılında birikim ve tasarruf yapmak isteyen yeni evlenecek çiftler için çeyiz hesapları ile kadın erkek iki kat daha fazla devlet desteği alabilecek. Aynı şekilde konut hesabında da evlilik hazırlığı yapan çiftler için de bu destek veriliyor. 2020 yılında da birikim yapmayı düşünenleri devlet ödüllendiriyor.

Konut ve çeyiz hesaplarında devlet desteği artıyor!<

Çeyiz ve konut hesaplarında 36 ay birikim yapanlara devlet desteği veriliyor. Konut ve çeyiz hesaplarında vatandaş lehine olacak modeller uygulanmaya başlandı. Devlet desteği kademeli olarak birikim yapılan tutara ve yapılan aya göre değişkenlik göstermektedir. Aynı şekilde çeyiz hesabında 24 yaşında henüz doldurmamış gençler için banka hesaplarında en az 3 yıllık birikimi olanlara yüzde 25 kadar devlet desteği veriliyor.

Öğretmen ve hemşirelerde BES hesaplaması

Yeni yılda birikim yapanlara ve tasarruflu adımlar atanlara bireysel emeklilik sistemi mesleki alanda meslek kurslarına verilecek. Yıpranma payları ve emeklilik dönemlerinde elde edilecek olan gelir ile bireysel emeklilik sistemi uygulamalarında farklılıklar oluşacak. Yeni yıl da polis BES, Hemşire BES, öğretmen BES gibi pek çok meslek grubu için değişiklik meydana getirecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.