Halkbank 6 Ay Ödeme Ertelemeli, Faizsiz Kredi Paketini Açıkladı! Başvuru Şartları Neler?

Halkbank 6 Ay Ödeme Ertelemeli, Faizsiz Kredi Paketini Açıkladı! Başvuru Şartları Neler?

Salgın döneminde yükselen ekonomik ihtiyaçlar ve daralan ekonomiye inat Halkbank vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. 30 bin liraya varan sosyal destek paketi ve 6 ay geri ödemesiz imkanları ile müşterilere bu dönemde adeta can suyu oldu. İşte detaylar!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Türkiye’de de yılın ilk yarısı etkisini gösterdi. Salgının etkisi ile birlikte ekonomik sıkıntılar da baş göstermeye başladı. Pek çok işyeri bu süreçte kepenk kapattı. İşçiler işsiz kaldı. Geliri olmayan ve yeni iş bulmanın pandemi sürecinde daha zor olduğunun bilincinde olan pek çok kişi ekonomik sıkıntı yaşamaya başladı.

Ekonomik bir daralma içerisine giren ve gelir kaybı yaşayan vatandaşların bu süreç içerisinde ihtiyaçlarını karşılamak ve nakit para bulabilmek için bankalara başvuru yaptıkları belirlendi. Bankalarda oluşan büyük yoğunluk karşısında pek çok bankanın olumsuz yanıt verdiği ve vatandaşların umutlarını yitirdikleri belirlendi.

Halk Bankası Vatandaşa Destek Oldu!

Bankalar arası yapılan değerlendirmeler sonrasında en büyük desteğin ise bu süreç içerisinde Halbank’tan geldiği belirlendi. Vatandaşlara sunmuş olduğu yeni kredi paketlerinin yanı sıra ödeme kolaylıkları ve düşük faiz seçenekleri pek çok vatandaşın bu zor dönemde can suyu almalarına neden oldu. Son olarak Halkbank Sosyal Hayatı Destek Paketi’ni açıkladı. Vatandaşların sosyal hayattaki ihtiyaçlarına yönelik destek sağlamak için harekete geçtiğini belirtti.

Normalleşme dönemi de olsa hala yaşanan ve etkisini gösteren ekonomik sıkıntılar çerçevesinde Halkbank sosyal hayatı desteklemek adına 30 bin liraya varan kredi imkanları sunduğunu açıkladı. Ödeme planını ise salgın döneminde vatandaşın daha büyük sıkıntı yaşamasını engellemek için altı ay ertelemeli olarak yapacak.

30 Bin Lira ve 6 Ay Geri Ödemesiz Kredinin Detayları!

Halkbank tarafından yapılan açıklamalar sonrasında kredi paketinin detayları da ortaya çıktı. İhtiyaçlarını karşılamak üzere 30 bin liraya kadar kredi çekebilecek olan müşteriler bu süreç içerisinde de ödemeye 6 ay sonra başlıyorlar. Altı ay ertelemeli kredi için ekstra bir masraf alınmıyor.

Halkbank vatandaşın yanında olduğunu göstermek için faiz oranlarında da görülmemiş rakamlar açıkladı. Sosyal destek paketi kredisi için faiz oranları yüzde 0.55 seviyelerinden başlıyor. Hem kolay ödeme imkanı, hem ileri vadede ödeme seçeneği hem de düşük faiz oranı ile tüm bankalar içerisinde en uygun kredi imkanını sunan Halkbank şimdiden vatandaşların gözbebeği oldu.

Halkbank sosyal destek paketi kredisine başvuru yapmak son derece kolay. Tek bir mesajla ya da online bankacılık işlemleri üzerinden başvuru yaparak birkaç dakika içerisinde kredinin onaylanıp onaylanmadığını görebilirsiniz. Başvurular Halkbank şubelerinden de bizzat yapılmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.