Hesabında Parası Olan Herkesi İlgilendiren Herkesi İlgilendiriyor! İndirimi Açıklandı Son Başvuruyu Kaçırmayın

Hesabında Parası Olan Herkesi İlgilendiren Herkesi İlgilendiriyor! İndirimi Açıklandı Son Başvuruyu Kaçırmayın

2020 yılında mevduat faizinde stopaj indirimi gerçekleştirilerek 6 aya kadar vadesi olan hesaplarda yüzde 15 oranından yüzde 5’e, 1 yıla kadar vadesi olanlar ise yüzde 12’den 3’e, 1 yıldan uzun vadesi olanlar ise yüzde 10’dan 0’a kadar indirilmişti. 2021 yılında ise stopaj indirimi için son gün 30 Eylül olarak belirlenmiştir. İşte mevduat faizi stopaj indirimi için tüm detaylar.

Banka hesaplarında para olan kişileri yakından ilgilendiren haber sonunda açıklandı. 2020 yılında mevduat faizinde stopaj indirimi gerçekleştirilerek 6 aya kadar vadesi olan hesaplarda yüzde 15 oranından yüzde 5’e, 1 yıla kadar vadesi olanlar ise yüzde 12’den 3’e, 1 yıldan uzun vadesi olanlar ise yüzde 10’dan 0’a kadar indirilmişti. 2021 yılında ise stopaj indirimi için son gün 30 Eylül olarak belirlenmiştir. İşte mevduat faizi stopaj indirimi için tüm detaylar.

Mevduat Stopaj İndirimi İçin Geri Sayım Devam Ediyor

Mevduat faizleri için uygulanmakta olan stopaj indirimi, 30 Eylül tarihinde sona erecek. Bunun yanı sıra TL bulunduran kişiler de mevduat faizi gelişmelerini de oldukça merak etmektedirler. Araştırmacı Yazar Dilek Güngör, mevduat faizlerindeki stopaj indirimi hakkında son detayları ele aldı.

Güngör, ‘’Bildiğiniz üzere geçen sene Türk Lirası’nın öneminin artması ve dövize yapılan yatırımların önlenmesi için mevduatlara stopaj kampanyası uygulanmaktaydı. Bu sayede mevduatlar için alınan son kararla vade oranları yüzde 15’ten 5’e, yüzde 12’den 3’e ve yüzde 10’dan 0’a çekilmişti. Fakat stopaj desteği yakın zaman içerisinde son bulacak.’’ ifadelerini kullandı.

Stopaj Desteği İçin Son Gün 30 Eylül Olarak Bildirildi

2020 Eylül ayında başlatılan stopaj desteği, 2021 Eylül ayında son kez uygulanacak ve daha sonra son bulacak. Bu nedenle vade farklı mevduatlar için kampanyadan yararlanabilecek son günler kapıda. Siz de elinizi çabuk tutarak stopaj indirimlerinden kolayca yararlanabilirsiniz.

Stopaj Desteği Uzatılacak Mı?

Turkuvaz Medya firmasının ekonomi kanadı olan A Para’nın gerçekleştirdiği ‘’Finansın Geleceği Zirvesi’’ adlı programda finans sektörünün önemli isimleri boy gösterince konu ister istemez stopaj indirimlerine geldi. Finans büyüklerinden gelen açıklamaya göre spotaj desteği, yoğun isteklerin artması halinde bir süre daha uzatılabilir.

İndirimler Herkese Cazip Gelecek Mi?

Dövizde yer alan oynaklık ve enflasyon oranlarının sürekli artması, TL bazında yatırımı olan kişileri zor durumda bırakmaktadır. Şu anda mevduat birimlerindeki faiz yüzdeleri 18.14 oranlarında. Bu nedenle gelecek indirimler TL bazında mevduatı bulunan kullanıcılara oldukça cazip gelecektir. Dolardaki yükselişte bir anda çakılmayacağı için herkes tarafından karlı bir kampanya olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.