İkinci El Araç Alacaklara Müjde! Türkiye'nin En Büyüğü Açıldı!

İkinci El Araç Alacaklara Müjde! Türkiye'nin En Büyüğü Açıldı!

İkinci el araç piyasasında meydana gelen hareketlilik vatandaşın dikkatinden kaçmazken, Türkiye'nin en büyük ikinci el araç satış merkezi olan Otomobilmerkezi.net kapılarını Maslak'ta açtı.

İkinci el araç pazarında meydana gelen hareketlilik sonrasında yeni bir adım atıldı. Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el araç satış piyasasının düzenlenmesinin hemen ardından piyasada daha büyük ve kontrollü bir hareketliliğin yaşanması bekleniyor. Güvenilir bir şekilde ikinci el araç piyasasında satışların yapılması için Otomobilmerkezi.net açıldı. Bu süreçte 50 milyon liralık bir yatırım bedeli ile ikinci el otomobil piyasalarını etkileyeceği belirtildi.

İkinci el araç piyasasına yön verecek olan otomobil merkezi İstanbul’un Maltepe ilçesinde açıldı. Toplam 20 bin metre karelik alanda açılan bölgede toplam 500 araç aynı anda herhangi bir  sorun yaşamadan sergilenebilecek.

Tüm İşlemler Bir Arada!

Yapılan değerlendirmeler sonrasında 20 bin kişinin bir yıl  içerisinde ziyaret kapasitesinin bulunduğu ve bu kapasiteye ulaşılması amaçlanıyor. İkinci el araç satışının yapılacağı bölgede araç almak isteyen vatandaşların işlemleri aynı çatı altında zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Yıl başında kapılarını açmasına rağmen, araya giren pandemi süreci içerisinde de büyümeye devam etti. Türkiye’nin en büyük ikinci  el araç satış noktası oldu.

Bayi Sayıları Artırılacak

Yeni dönemde otomobil merkezinin ülke genelinde bayi sayısını artırmayı ve ortaya konan hedefler çerçevesinde sayının 30’a kadar çıkması planlanıyor. Yapılan değerlendirmeler sonrasında uzun dönemdir yapılan yatırımların, ülkeye değer katmak amacıyla bundan sonraki dönemlerde de devam edeceği sinyalleri verildi.

Yılın sadece ilk altı aylık döneminde salgına rağmen ikinci el otomobil satışlarında geçen yılın ilk altı aylık dönemi ile karşılaştırması yapıldığı zaman yüzde 20 oranında arttığı tespit edildi. Fiyatlarda ise geçen yıla göre ortalama olarak yüzde 30 oranında bir zam meydana geldi. Yıl sonuna kadar yapılan değerlendirmelerde araç satışının 8 milyona ulaşması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.