SGK ve Aile Bakanlığı müjdeyi verdi..! Devlet annelere kesenin ağzını açtı..! 300-400-600 ve 2509 TL maddi destek

SGK ve Aile Bakanlığı müjdeyi verdi..! Devlet annelere kesenin ağzını açtı..! 300-400-600 ve 2509 TL maddi destek

Devlet vatandaşlara farklı farklı yardımlar vererek büyük bir destek sağlıyor. Çalışan annelere 2509 TL yardım geliyor. Ancak bu yardımdan herkes faydalanamıyor. 2509 TL yardım şartları neler, kimler bu yardımdan yararlanabilecek?

Devlet vatandaşlara farklı farklı yardımlar vererek büyük bir destek sağlıyor. Çalışan annelere 2509 TL yardım geliyor. Ancak bu yardımdan herkes faydalanamıyor. 2509 TL yardım şartları neler, kimler bu yardımdan yararlanabilecek? Detaylar haberimizde…

Devlet vatandaşlara farklı farklı yardımlar vererek büyük bir destek sağlıyor. Çalışan annelere 2509 TL yardım geliyor. Ancak bu yardımdan herkes faydalanamıyor. 2509 TL yardım şartları neler, kimler bu yardımdan yararlanabilecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada eğitimli olan çocuk bakıcılarının teşviki için kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi kapsamında çalışan annelere 2509 TL ödeme yapıyor. Ödemeler bu yıl tamamlanacak ve 300 Euro yani 2.509 TL'ye çıkarılacak.

300 Euro Ödeme Geliyor!

Çalışan annelere eğitimli çocuk bakıcısı teşviki yoluyla kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi için yapılan proje adı altında hem kadın istihdamına destek hem de aile iş yaşamı dengesine katkı için 300 Euro ödeme çıkarılacak. Başvuru şartları ve detaylar ile ilgili tüm konulara haberimizden ulaşabilirsiniz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yaptı. Sigortalı çalışarak sigortalı eğitimli bakıcı çalıştırma adımı olarak 0 - 24 aylık çocuğu olan toplumdaki 4-A sigortalı çalışan anneler bu projeden yararlanacak. İnternet üzerinden başvuru yapılacak proje kapsamında anneler rahat bir nefes alacak.

Başvuru Ne Zaman?

Çalışan anneler için verilen destek için başvuru nasıl yapılıyor? Pek çok kişi merak ediyor. SGK eğitimli bakıcı adresini ziyaret ederek konuya ilişkin detayları görebilirsiniz. Ayrıca www.sgk.gov.tr adresi kullanılarak e-devlet şifresi ile başvuru yapabilirsiniz.

2021 yılı için ödemelerin 325 Euro, 2022 yılın için ödemelerin 350 Euro olması planlanıyor. Şu an Ankara’da, İstanbul’da ve İzmir illerinde uygulama başlatıldı.

Bu yardımları biliyor musunuz? Devletten annelere 300-400-600 tl yardım ödemelerinizi PTT'den alın

Devlet vatandaşlara para yardımı sağlıyor. Devlet, genç nüfusun çalışmalarını ve farklı kapasitelere sahip kadınların istihdamını desteklemektedir. Yardım için başvuru koşulları nelerdir?

Devlet, dünyadaki Korona virüsü salgını sırasında ekonomik olarak acı çeken insanları destekliyor. Devlet, çalışan annelere, özellikle işlerini sorunsuz bir şekilde yapmalarına yardımcı olmak için çeşitli yardımlar sunmaktadır.

Analık Ödeneği

Annelik ödeneği, süt ödeneği ve iş göremezlik ödeneği de dahil olmak üzere annelere çeşitli ödemeler yapar. Annelerin çalışma durumundan bağımsız olarak T.C. vatandaş olan tüm annelere verilir. Bu yardım doğum sayısına bağlı olarak değişir. Yardım isteyen annelerin T.C. vatandaşı olması yeterlidir.

 • İlk bebek 300 TL,
 • İkinci bebek 400 TL
 • Üç ve daha fazla bebek 600 TL

diğer ödemeler doğumda çoğul bebek sayısına bağlı olarak değişir.

 • İlk ikiz bebek 300 TL
 • ikinci ikiz bebek 400 TL
 • İlk üçüz bebek 700 TL
 • Üçüncü bebek ilki 300
 • Üçüz ikinci bebek 400
 • Üçüz bebek sonuncusu 600

Annelere Süt Yardımı Koşulları

Devletin annelere süt yardımı verdiği biliniyor. Emziren anneler bu yardımı PTT aracılığıyla alırlar. Kamu sektöründe ve 4/C sigorta sektöründe çalışan tüm annelere emzirme yardımı sağlanmaktadır.

Geçici İş Göremezlik Ödeneği ve Koşullar

Bu ödenekten yararlanmak isteyen insanlar şunları yerine getirmelidir;

 • Annenin evde kaldığı süre boyunca çalışmıyor olması,
 • Annenin sağlık durumu ile ilgili rapor
 • Annenin doğumundan önce 90 günlük bir prim ödemiş olması gerektir.

Bu yardımın hesaplaması, annenin aylık brüt maaşı kullanılarak hesaplanır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.