Son dakika müjdesi..! Emekli, Çalışan, Memur, İşçi ve Öğrenci Herkesi ilgilendiriyor..! Devlet Düğmeye Bastı…

Son dakika müjdesi..! Emekli, Çalışan, Memur, İşçi ve Öğrenci Herkesi ilgilendiriyor..! Devlet Düğmeye Bastı…

son dakika..! Emekli, Çalışan, Memur, İşçi ve Öğrenci Herkesi ilgilendiriyor..! Herkesi İlgilendiren Müjde Geldi! Devlet Düğmeye Bastı… Tasarruf ve birikim yapan öğretmen, doktor, öğrenci, emekli, çalışan, işçi herkesi ilgilendiren müjdeli haber geldi. Devlet her aile düzenli 500-821 TL sosyal yardım yapıyor..! Başvuru ve detaylar..!

Tasarruf ve birikim yapan öğretmen, doktor, öğrenci, emekli, çalışan, işçi herkesi ilgilendiren müjdeli son dakika haberi geldi. Devlet yeni düzenleme çerçevesinde yapmış olduğunuz tasarrufa devlet katkısını arttırmaya devam ediyor. Devletten çeyiz ve konut hesaplarına destek artacak. Devlet destekli çeyiz ve konut hesabı uygulaması bu yıl da devam ediyordu. İşte emekli öğretmen, öğrenci, memur dahil milyonlarca vatandaş bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

Birikim ve tasarruf yapanlar için müjdeli son dakika haberi niteliği taşıyan bu gelişme büyük bir yankı uyandırdı. Çeyiz ve konut hesaplarına artacak olan destek bütün vatandaşlara müjdeli haber olarak yansıdı. 2020 yılında birikim ve tasarruf yapmak isteyen yeni evlenecek çiftler için çeyiz hesapları ile kadın erkek iki kat daha fazla devlet desteği alabilecek. Aynı şekilde konut hesabında da evlilik hazırlığı yapan çiftler için de bu destek veriliyor. 2020 yılında da birikim yapmayı düşünenleri devlet ödüllendiriyor.

Konut ve çeyiz hesaplarında devlet desteği artıyor!

Çeyiz ve konut hesaplarında 36 ay birikim yapanlara devlet desteği veriliyor. Konut ve çeyiz hesaplarında vatandaş lehine olacak modeller uygulanmaya başlandı. Devlet desteği kademeli olarak birikim yapılan tutara ve yapılan aya göre değişkenlik göstermektedir. Aynı şekilde çeyiz hesabında 24 yaşında henüz doldurmamış gençler için banka hesaplarında en az 3 yıllık birikimi olanlara yüzde 25 kadar devlet desteği veriliyor.

Öğretmen ve hemşirelerde BES hesaplaması

Yeni yılda birikim yapanlara ve tasarruflu adımlar atanlara bireysel emeklilik sistemi mesleki alanda meslek kurslarına verilecek. Yıpranma payları ve emeklilik dönemlerinde elde edilecek olan gelir ile bireysel emeklilik sistemi uygulamalarında farklılıklar oluşacak. Yeni yıl da polis BES, Hemşire BES, öğretmen BES gibi pek çok meslek grubu için değişiklik meydana getirecek.

Devlet her aile düzenli 500-821 TL sosyal yardım yapıyor..! Başvuru ve detaylar..!

Her aileye nakit ödeme desteği! 500-800 TL Nakit ödeme her aileye ulaştırılacak! Nakit ödeme desteği 2020 yılında her aileye ulaştırılacak. Devletten covid-19 sebebi ile zor durumda kalan vatandaşa bir yardım daha geldi.

Nakit ödeme desteği 2020 yılında her aileye ulaştırılacak. Devletten covid-19 sebebi ile zor durumda kalan vatandaşa bir yardım daha geldi. Kaymakamlığa yapılacak olan başvuru ile her aileye 500-800 TL arasında yardım yapılacak. Kaymakamlık üzerinden başvurular başladı. İşte, gerekli şartlar ve detaylar…

Yardım Kimlere Yapılıyor?

Çocuklu olan ailelere devlet destek veriyor. Üniversite, lise, ilköğretimde okuyan çocuğu olan muhtaç aileye devlet desteği geliyor. Devletten evlenen vatandaşlar için ve evde hastası olanlara yapılan ödemeler sonrasında şimdi de okuyan çocuğu olan ailelere destek verilecek. Maddi nedenlerle çocuğunu okutamayan ailelerin alabileceği 500- 800 TL destek ödemesi için gerekli şartlar ve detaylar…

Okul Öncesi Eğitimi de Kapsıyor!

Çocuk eğitim maaşı başvurusu yaparak maddi durumumuz olmadığı için çocuğunuza gerekli desteği verememekten kurtulun. Her okul ve her şehir için başvuru alınarak ailelerin sorunları çözüme ulaştırılıyor. Hatta okul öncesi çocuklar için de devlet destek veriyor. İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yapılan destekler artık okul öncesi çocuklar için de verilecek. Okul öncesi çocuklar için 500, İlköğretim için 750, ortaöğretim için 800 TL ve üniversite öğrencisine 900 TL yardım yapılacak.

Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Online kolay başvuru ekranı üzerinden ailelere yardım için rahatlıkla başvuru yapabilme imkanı sağlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerinden talep edilen evrak ve başvuru formlarını alıp kaymakamlıklara ve sosyal yardımlaşma bürosuna giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ailelere ödeme her ay düzenli olarak yapılacak ve çocuğu olmayanlara da yardım verilecek…

Çocuğu Olmayanlara Müjde! 600 TL Yardım Geliyor…

Çıkan yasa sonrasında fakir ailelere fakirlik maaşı bağlandı. Kira yardımı, yakacak ve nakit para yardımı da yapılacak. Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar için 600 TL ile 821 TL yardım verilecek. Duruma göre yardım için fakirlik başvurusu yapma şartı aranıyor. Kaymakamlıktan yapılacak yardımlar ile kira yardımı, yakacak yardımı, üniversite okuma hakkı kazanan öğrenciye 12 bin TL yardım geliyor. Ayrıca dar gelirli aileye yardım 30 TL olarak verilecek. Yardım başvuruları için Nisan 2020 ayından itibaren başvurular telefonla yapılmaya başlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.