TOBB Başkanı: Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Genel Müdürlerine kredi isyanını dile getirdi

TOBB Başkanı: Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Genel Müdürlerine kredi isyanını dile getirdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, "Firmalarımız bankalardan talep ettikleri kredileri alamıyorlar, alanlara ise çok yüksek faiz oranları uygulandığı görülüyor" dedi.

Kamu bankaları genel müdürlerinin finansmana erişim konusunu ele almak üzere reel sektör temsilcileri ile bir araya geldiği toplantı başladı.

Buradan konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, “Firmalarımız bankalardan talep ettikleri kredileri alamıyorlar, alanlara ise çok yüksek faiz oranları uygulandığı görülüyor” dedi.

Hisarcıklıoğlu, “İşletme sermayesi kredileri, özellikle KOBİ’lerin faaliyetlerini sürdürebilmesi için kritik hale gelmiştir. En büyük sıkıntıyı finansa en çok duyarlı olan küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz yaşamıştır” diye konuştu.

TBB BAŞKANI: SİZ KAZANDIKÇA BİZ DE KAZANIRIZ

Finansmana Erişim İstişare Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda başladı.

TBB Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ise, şöyle dedi:

“Banka olarak da tüm bankacılık sektörü adına da şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Sizin kaybettiğiniz benim kazandığım bir ortamın bana bir menfaati yok. Benim bilançom iyi, benim karım iyi ama siz kaybediyorsunuz, hiçbir anlamı yok. Siz kazandıkça ben kazanabilirim. Sizin bilançolarınız iyi oldukça benim bilançom iyi olabilir. Reel sektör ve finansa sektörü işbirliği içinde, dayanışma içinde olmak zorunda.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.