Yurtiçi Kargo'ya Tech Brands Turkey araştırmasında kargo sektöründe birincilik ödülü

Yurtiçi Kargo'ya Tech Brands Turkey araştırmasında kargo sektöründe birincilik ödülü

İSTANBUL (AA) - Türkiye'nin en teknolojik markalarının belirlendiği Tech Brands Turkey'de 2019 ve 2020'de olduğu gibi 2geçen yıl da kargo sektörünün en...

İSTANBUL (AA) - Türkiye'nin en teknolojik markalarının belirlendiği Tech Brands Turkey'de 2019 ve 2020'de olduğu gibi 2geçen yıl da kargo sektörünün en teknolojik markası Yurtiçi Kargo oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 40 farklı kategoride markaların ödüllendirildiği Tech Brands Turkey ödül töreni, NielsenIQ'nun kontrolünde gerçekleştirildi.

Yurtiçi Kargo, Nielsen Türkiye'nin kontrolünde Türkiye temsili 12 ilde A, B, C1 C2 Ses grupları ile açık uçlu sorular yöneltilerek gerçekleştirilen Tech Brands Turkey araştırmasında kargo sektöründe birincilik ödülünün sahibi oldu.

Araştırma sonucunda toplam 40 sektör ve alt sektörde 40 farklı marka ödüllendirildi. Yurtiçi Kargo, 2019 ve 2020'nin ardından tüketiciler tarafından geçen yıl da kargo sektörünün en teknolojik markası ödülüne layık görüldü.

Törende Yurtiçi Kargo'nun ödülünü Yurtiçi Kargo Sistem Müdürü Cem Fırat İslam aldı.

- Yurtiçi Kargo, 2022'de 3 otomasyonlu aktarma merkezi daha inşa etmeyi planlıyor

Verilen bilgiye göre, mobil teknolojilerin kargo operasyonlarındaki tüm aşamalarda yoğun olarak kullanıldığı ve yazılımlarının şirket bünyesinde geliştirildiği Yurtiçi Kargo'da, son yıllarda teknoloji ve dijitalleşme alanında önemli yatırımlar gerçekleştirildi.

Kargo sektöründe müşterilerin kullanımına sunulan mobil uygulamayı ilk geliştiren şirketlerden biri olan Yurtiçi Kargo'nun müşterileri, Kontrol Sende ile artık dağıtıma çıkan e-ticaret gönderilerini canlı olarak takip edebildikleri gibi kargolarını farklı adrese ya da teslim noktası ile kargo dolaplarına yönlendirebiliyor.

Kargosunu iade etmek istemesi halinde ise uygulama üzerinden gönderiyi teslim almadan iade işlemini gerçekleştirebiliyor.

Kontrol Sende uygulamasının yanı sıra Teslim Noktaları ve 7/24 kargo dolapları uygulamasının da yer aldığı YK Plus projesini hayata geçiren Yurtiçi Kargo, YK Plus uygulamasının altyapısında kullandığı teknolojiyle geçen yıl IDC CIO ödüllerinde de jüri özel ödülünün sahibi olmuştu.

2021'de hayata geçirilen otomasyonlu aktarma merkezi yatırımlarına bu yıl da devam edecek olan Yurtiçi Kargo, 2022 içerisinde 3 otomasyonlu aktarma merkezini daha inşa etmeyi planlıyor.

Geçen yıl İstanbul Haramidere'de inşa edilen Yurtiçi Kargo tam otomasyonlu aktarma merkezinde saatte 30 bin kargo makineler tarafından ayrıştırılabiliyor.

Yapılan yatırımlar sonucu son yıllarda gerçekleştirilen kamuoyu araştırmalarında birçok ödülün sahibi olan Yurtiçi Kargo, en iyi müşteri deneyimi sunan kargo şirketlerinin başında yer alırken, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi danışmanlığında Türkiye İtibar Akademisi tarafından son 3 yıldır sektörün en itibarlı şirketi olarak seçildi.

Yurtiçi Kargo yine Türkiye İtibar Akademisi tarafından Türkiye ekonomisine en çok katkı sağlayan 30 marka arasında yer alan tek kargo şirketi olmayı başardı.

Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.