Hakkari’de Vefa Sosyal Destek Grubu Görev Başında

Hakkari’de Vefa Sosyal Destek Grubu Görev Başında

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu, sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların...

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu, sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine teslim etmeye devam ediyor.

Hakkâri Valiliği, korona virüs önlemleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için kurduğu "Vefa Sosyal Destek Grubu", 80 saatlik kısıtlamada da aileleri yalnız bırakmadı. Genel bir ihbar telefonu üzerine Hakkari Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu ekibi ve başındaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü M. Sait Abdullahoğlu hemen harekete geçti. Keklikpınar Mahallesi'nde tek odalı bir evde yaşam mücadelesi veren kronik ve zihinsel engelli çocukları bulunan 9 nüfuslu Temel ailesine gıda ve giyim yardımında bulundular.

Biçer Mahallesi'nde ikamet eden ve karantinada bulunan kronik hastası 8 nüfuslu Demir ailesine de gıda yardımında bulunuldu.

Hakkari’de Vefa Sosyal Destek Grubu Görev Başında

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.