Hatay Büyükşehir Belediyesi,  Yaşanan Yangın Felaketinin Yaralarını Sarmaya Başladı

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Yaşanan Yangın Felaketinin Yaralarını Sarmaya Başladı

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz, Belen ve İskenderun ilçelerinde yaşanan yangın felaketinin yaralarını sarmaya başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz, Belen ve İskenderun ilçelerinde yaşanan yangın felaketinin yaralarını sarmaya başladı.

9 Ekim Cuma sabahı ormanlık alanda başlayıp üç ilçede yerleşim yerlerine sıçrayan ve güçlükle kontrol altına alınan yangının yaralarını sarmak için kolları sıvayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, 300 hektarlık alanda etkili olan yangından zarar gören vatandaşların evlerine ziyaret gerçekleştirerek yardım kolisi dağıttı. Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Sosyal Doku ekibi tarafından zarar tespiti ile aile bireylerinin kişisel ihtiyaçları için raporlar hazırlandı Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın hediyesi olarak hazırlanan kolilerin dağıtımına Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk de katıldı. Cantürk, felaketten zarar gören vatandaşların evlerinde inceleme yaparak, Sosyal Doku ekibine eşlik etti.

Yapılan ziyaret ve yardımlardan dolayı memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, sağlanan desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.