Süleymani’nin İçinde Bulunduğu Araç Bağdat Havalimanı Yolu Üzerine Konuldu

Süleymani’nin İçinde Bulunduğu Araç Bağdat Havalimanı Yolu Üzerine Konuldu

Irak'ta ABD tarafından öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı...

Irak'ta ABD tarafından öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in içinde bulunduğu araçlar, hatıra olarak olay yerine konuldu.

Geçtiğimiz yılın başlarında Irak'taki Bağdat Uluslararası Havalimanı yakınlarında ABD tarafından düzenlenen hava saldırısı ile İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis öldürülmüştü. El-Mühendis'in hatırasını yaşatmak için Bağdat Uluslararası Havalimanı'na giden yoldaki caddenin adı "Şehit Ebu Mehdi Mühendis Caddesi" olarak değiştirilmişti. Bu defa da Süleymani ile Mühendis'in suikast sırasında içinde bulundukları araçlar hatıra olarak olay yerine konuldu.

Süleymani ile Mühendis'in ölüm yıldönümü yaklaşırken, ABD'nin saldırısı sonucu parçalanan araçlardan geriye kalanlar herkesin görebilmesi için yol üzerinde bir noktaya yerleştirildi.

Süleymani’nin İçinde Bulunduğu Araç Bağdat Havalimanı Yolu Üzerine Konuldu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.