CHP'li Özgür Özel, Bakan Soylu hakkındaki dosyayı açıkladı!

CHP'li Özgür Özel, Bakan Soylu hakkındaki dosyayı açıkladı!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Soylu hakkındaki dosyayı açıkladı. Özel “Süleyman Soylu’nun troll ordularının yaptıklarını biliyoruz. Bu troll ordularının baş ismi Emin Şen. Sosyal medyada troll suikastı yapıyorlar. Bu ebabiller kamu kaynaklarını yiyip içiyor” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili dosyayı belgelerle tek tek açıkladı. Özel, Soylu'nun troll ordusunun başındaki ismi, yöntemlerini ve sosyal medya üzerindeki planlarının detaylarını anlattı. 

Özgür açıklamalarında "Emin Şen, Soylu'nun il il dolaşıp troll'lük dersi verdiği kişi ve bakan müşaviri. Şuana kadar bakan müşavirinin şirketinin olduğunu o şirketteki eski ortaklarının genç siviller olduğunu, 2010 referandumunu yönetenler olduğunu gördük. Trol ordusunun komutanı biz Soylu'yu eleştirdiğimizde şanlı jandarmayı kalkan ediyor. 'Eminimsi'nin arka cebinde geziyor bu hesaplar... Hack'lense ne olur?" diyerek tepki gösterdi. 

Özgür Özel'in açıklamalarında öne çıkanlar şöyle:

"2010'DA REFERANDUMDA EVET İÇİN ÇALIŞTI"

Yaptığımız siyasette korkmak, bir adım geri konuşmak yok. Birazdan o atmosfer nasıl yönetiliyor, nasıl finansal ediliyor, kanıtlarıyla anlatacağım. Bugüne kadar Süleyman Soylu’ya sorular sorduk ama cevap alamadık. Bugün soru sormayacağız. Gaziosmanpaşa’da başladığı siyasi hayatına DYP İstanbul İl Başkanlığı, Demokrat Parti Genel Başkanlığı olarak devam edip ‘merkez sağın prensi olarak görülüyordu. 2010’da referandumda ‘hayır’ diyeceklerini ilan etmelerinde rağmen evet için çalışmaya başladı. Fethullah Gülen cemaatinin finansmanıyla 51 ilde kampanya konuşmacısı oldu. Önce finansmanını sağladılar, sonra AK Parti’ye lansmanını yaptılar. Merkez sağın prensinin AK Parti’ye taşımacısının FETÖ olduğuna hiç şüphe yok. Kendisi 51 ilde kampanya sözcülüğü yaptığı sırada ihraç süreci yaşadı. Kendisi FETÖ tarafından ilk sivil ve ilk siyasi ihraçtır. Şimdi o ihraç süreci ve sonrasında yaşananları hayatımızı ne hale getirdiğini ve bunu nasıl yönettiklerini konuşmaya başlayacağız. İçişleri Bakanı olduğundan beri onun troll ordusu olduğunu biliyoruz. Tarihimizde unutulmaz İçişleri Bakanları vardır. Süleyman Soylu da onlardan biridir. Ama nasıl anılacağını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

"ÇORAP SÖKÜĞÜ BİZ ÇEKTİKÇE CEVAP VERDİ"

Kendisi ve bakan yardımcısı İBB’deki çalışanların yakınları üzerinden İstanbul Büyükşehir'e terör koruyucusu yaftası yapıştırdığında “İsmail Çataklı’nın FETÖ üyesi kardeşi ne olacak” diye sormuştuk. Kendisi önce bize saldırarak sonra kabullenerek sonra da çorap söküğünü biz çektikçe cevap verdi. Soylu’nun krizi yönetim biçimi “Zaten 15 Temmuz’un üzerinden kaç yıl geçti, 7 belki de 8 yıldır konuşmuyorlar” şeklinde olmuştu. Çataklı’nın kardeşi tutuklu mu Paris’te mi bilinmiyor.

"EMİN ŞEN, SOYLU'NUN TROLLÜK DERSİ VERDİĞİ KİŞİ"

Süleyman Soylu’nun troll ordularının yaptıklarını biliyoruz da bu troll ordularının nasıl oluştuğu ile ilgili bir isimden bahsedeceğim: Emin Şen. Emin Şen 4 Ekim 2016’dan itibaren bakan danışmanıdır. Şen, Süleyman Soylu’nun il il dolaşıp tollük dersleri verdirdiği kişidir. Ne zaman? Soylu’nun teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı olduğu zaman. Soylu’nun talimatı ile tüm illerde troll'lük dersleri verildiğini sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Biz kendisini Trabzon’un bütün milletvekilleri ile birlikte bir toplantıda görüyoruz. 2020’de birlikteler. Hatta kamu spotu çekilirken yeşil ekranın önündeler. Peki bu Emim Şen’in bir tarafı varsa olmaz öyle Özgür Bey demeniz lazım. Çünkü Devlet Memurları Kanunu’na göre devlet memurlarının şirket kurma ve hissedar olma yasağına bakanlık müşavirleri de tabidir.

"BAHSETTİĞİM İSİMLER FETÖCÜ"

Önce Emin Şen’e ait Natif Teknoloji diye bir firma görüyoruz. Tamamen kendisine ait olan ve yöneticisinin de kendisi olduğu bir şirket. Bir şirket daha var ki 2010 yılında Emin Şen tarafından kurulmuş, o günden bu yana hep yöneticisi olduğu bir şirket. Ortaklları Hasan Parlak, Neslihan Er Oğur ve Müçteba Kılıç. Ama sonra bir şey olmuş ayrılmışlar. Ne olmuş? Bahsettiğim isimler FETÖ'cü Turgay Oğur, darbeden sonra eşiyle birlikte Güney Afrika'ya kaçmış ve orada yaşıyor. Diğer ortak Fethullah Gülen'i okuduğu şiirle ağlatan Gülen'in alnından öptüğü Mücteba Kılıç Ve Mübteca Kılıç'a 2018 yılında Hamza Dağ ve Recep Tayyip Erdoğan imzalı AK Parti Siyaset Akademisi Başarı Sertifikası vermeyi de ihmal etmemişler. Beyefendi hapis yatmış sonra sertifikalandırılmış. Bu arkadaşların ortak özellikleri FETÖ'nün sosyal medya ve gençlik kampanyalarını yöneten genç siviller hareketinin yöneticileri, derneğinin yöneticileri. Yani şu ana kadar neyi gördük bir bakan müşavirinin şirketinin olduğunu o şirketteki eski ortaklarının genç siviller olduğunu, 2010 referandumunu yönetenler olduğunu gördük. O şirketlerden biri SM360. O şirketin kendi sitesinde referansları var. Yani bunlar bizim müşterimiz ya da müşterimizdi diyorlar. Kimler?

“NATİVE YETİŞİYOR 4108 BİN DOLARI ALIYOR”

TÜBİTAK, eski Antalya Belediye Başkanı, uluslararası göç bilimleri yarışması, Erdoğan gönüllüleri, damadın TEKNOFEST'i, Süleymen Soylu'nun kendisi, Fatma Şahin, Süleyman Bey zamanında işlerini yaptığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Süleyman Bey zamanında işlerini yaptığı polis teşkilatı ve jandarma. Şimdi bu şirket ya da ortak olduğu Native kamu ile iş yapmış mıdır? Buzdağının görünen tarafında neler var? Tarihler 2018-2019-2020 iş alınan yerler: Vatandaşlık Hizmet Yönetim Portalı alımı yani İçişleri Bakanlığı'nın belediyelere yap dediği işler için AK Parti belediyeler; anket uygulaması, veri işleme, şöyle bir bakınca 4018 bin dolar çıkıyor. Native küçük bir şirket. İçişleri Bakanlığı yazı yazıyor Native yetişiyor 4108 bin doları alıyor.

Native 2020 yılında İçişleri Bakanlığı'nda kod analizi, işlem dairesinde sızma testleri, güvenlik hizmet alımı hemen bir 80 bin dolar.

118 bin dolarlık Emin Şen'in kardeşine ait SPARK'ın aynı adresteler. Yaptığı işler hepsi Süleyman Soylu ile ilgili işler. 644 bin dolarlık 2016 SM360 sosyal medya organizasyon iş. Süleyman Soylu Çalışma Bakanı ise SGK'da, Antalya Büyükşehir Belediyesi var arada. Süleyman Soylu nerede ise Native'in ve Emin Şen'in şirketlerinin Türkiye'de herhangi bir yerde ihalesine bakın dönem olarak Soylu'nun bakanlığı ya da bakanlığın talimatıyla belediyelerin yaptığı işleri aldığını göreceksiniz. Buz dağının küçük kısmında 23 milyon TL'lik bu şirkete verilmiş ihale gördük. Doğrudan hizmet alımı denen belli bir limitin altında zaten bunu SM360 yapsın deyip yapıyor.

"EBABİL HARAKETININ GİZLİ TELEGRAM KANALLARI VAR"

Süleyman Soylu son 2-3 yıldır açıklamadığı doğrudan hizmet alımı kaç para açıklarsa biraz daha görmüş oluruz. Bu arkadaşlar ne iş yapıyorlar? Sosyal medya yönetimi yapıyorlar. İşin devamı var. Bu; faturayı kesip parayı almışlar. Bu paraları dağıtıyorlar. Paraları dağıttıkları ne iş yapıyor?

Ebabil harekatı Telegram kanalındayız. Gizli bir kanal. Burada 25 tane yöneticinin tartıştıkları verdikleri kararları ve harekete geçirdikleri Twitter kuşu yerine Ebabil kuşudur. Biz Lut kavmiyiz ya Ebabil kuşları Lut kavmini perişan edecek ya. İşte burada. Kapalı bir kanal. Bu kanalın içinde eminimsinin yönettiği. Hatta önce 4 kanalı göstereyim. Ebabil Harekatı, Feri kuvvetler, İBB Kandil Kadrosu hesaplarının yönetildiği gizli kanal ve o kanalda hazırlanan içeriklerin 8 bin trole servis edilen bilgiler.

Sayın Davutoğlu çıkmış bir televizyon kanalına Ebabil harekatı, diyor ki Altı'lı Masa'dan ilk açıklamayı Davutoğlu yaptı. Altı partinin lideri cumhurbaşkanı gibi cumhurbaşkanı kadar imza yetkisine sahip olacakmış. Kısaca kukla seçeceğiz ve 8 bin trolü bu saldırıya başlıyorlar. Süleyman Soylu'ya görsel hazırlamışlar. Soylu bunu paylaşmış ardından 25 tane bunlar Ebabil başı. Kurmay trol. Onlar bu paylaşımları 8 bin trole Ebabil harekatına yolluyorlar.

"Bu konu çok başka kardeşlerim olabildiğince destek verelim. CHP'li belediyeler dağda geberen teröristlerin ailelerini belediyelerde değer aileleri olarak işe alıyorlar" İBB Kandil Kadrosu hesabından yayıyorlar. Cengiz Dönegel bir İBB çalışanının yakını üzerinden terör iltisakı kurulmuş bunu paylaşıyor.

“BU HESAPLAR EMİNİMSİ'NİN ARKA CEBİNDE GEZİYOR”

'Eminimsi'nin cep telefonunda kaç tane hesap var bilinmez ama Jandarma Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tweetlerini aynı telefondan atacak yetki var. Trol ordusunun komutanı biz Soylu'yu eleştirdiğimizde şanlı jandarmayı kalkan ediyor. 'Eminimsi'nin arka cebinde geziyor bu hesaplar... Hack'lense ne olur?

Bunların AK Parti'yi savunduğu durum AK Parti'nin Süleyman Soylu'yu savunduğu durumdur. Bunlar için ben Lut Kavmi isem Berat Albayrak da o kavimdendir. Bunlar Süleyman Soylu'nun troll ordusudur. Maaşını kendisi değil bakanlıkların bağlı kuruluşları ve birkaç tane belediye vermektedir."

“BUNA BİR CEVABI AK PARTİ, ELEŞTİRİLEN SOYLU VERİR”

Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun Hacer Foggo ile birlikte, AK Parti'nin uyuşturucu ile mücadelede baronların Türkiye'de çatışır hale geldiği, sokakların torbacı dolu olduğu ve AK Parti siyasetinin sorumluluğunun hatırlatan videoyu biliyorsunuz. Buna bir cevabı AK Parti verir, eleştirilen Soylu verir... Bu Ebabil kuşları Soylu'nun troll ordusu. Bunlar için ben nasıl Lut Kavmi isem bunlar için Berat Albayrak da o kavimdendir.

“KAFTANCIOĞLU'NUN HESABI EBABİLLER TARAFINDAN SONLANDIRILDI”

Canan Kaftancıoğlu'nun hesabı kapatılmış Ebabil Harekatı şöyle yazıyor: Ebabiller tarafından sonlandırıldı. Helal olsun her birinize. Profile girip şikayet edelim nefes alamasın.

"T24 bunu haberleştirmiş. Küçük balıkların sayısı azaldıkça büyük balıklar görünür olur. Sağ olsun T24 Ebabilleri manşete taşıma nezaketini göstermiş. Ebabiller hiçbir iyiliği karşılıksız bırakmaz bu tweet'in yorum kısmına Ebabilleri uçuralım bizi iyi tanısınlar" diyerek hakaret sıralanıyor.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN İLK YANIT

Özgür Özel’in açıklamalarının ardından İçişleri Bakanlığı’ndan ilk yanıt geldi.  Açıklamada “CHP milletvekili Özgür Özel’in ismini zikrettiği Emin Şen; devlet memuru olmayıp, bakan müşaviri görevi de bulunmamaktadır” denildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.