Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kritik Birleşik Milletler Mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kritik Birleşik Milletler Mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amerika'dan önemli mesajlarda bulundu.

Siyasi gündemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika ziyareti ve oradan paylaşacağı mesajlar var. Gündemdeki sorulardan biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni Amerika Başkanı Biden arasında olabilecek bir görüşmeydi. Gözler bu kritik gündeme çevrildi. Ayrıntılar ise haberimizde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da yer aldığı bir grupla Amerika’ya olan ziyaretini gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KRİTİK AMERİKA ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşik Milletler Genel Kurulu’ndan yapacağı mesajlar ve paylaşımları gündeme oturmuş durumda. Erdoğan’ın listesinde baş sırada ise göç ve Afganistan’daki gelişmeler yer alıyor.

AMERİKAN BAŞKANIYLA GÖRÜŞME

Gündemdeki sorulardan bir tanesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yeni ABD Başkanı Biden arasındaki olası bir görüşmeydi. Henüz böyle bir görüşme planlanmış olmasa da zirvede ikilinin bir araya gelmesi bekleniyor.

DAHA ADİL BİR DÜNYA MÜMKÜN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öte yandan Amerika temasları devam ediyor. Erdoğan’ın New York’ta, Daha Adil Bir Dünya Mümkün başlıklı bir programda konuşma yaptı. Yeni çıkardığı kitabıyla aynı isme sahip olan programda ise Erdoğan önemli mesajlar verdi. Konuşma da İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığının korona virüsten daha tehlikeli olduğu vurgusunu yaptı. Erdoğan konuşmasında özellikle de yıllarca medeniyetin beşiği olarak gösterilen bu ülkelerde bu virüsün çok hızlı yayıldığını ifade etti. Bu virüsün sosyal barışı tehdit eden bir akıma dönüştüğünü ve farklı toplum katmanlarda kök saldığını belirtti.

YURT DIŞINDA YAŞAYAN TÜRKLERE SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir de yurt dışında yaşayan Türklere mesajları verdi. Erdoğan, vatandaşlardan PKK ve FETÖ’nün ne kadar eli kanlı terör örgütü grupları olduğunu anlatmalarını istedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.