İstanbul'da yarın okullar tatil mi oldu? 6 Şubat Pazartesi İstanbul, Ankara, Bursa, Diyarbakır ve Malatya'da yarın okullar tatil mi olacak?

İstanbul'da yarın okullar tatil mi oldu? 6 Şubat Pazartesi İstanbul, Ankara, Bursa, Diyarbakır ve Malatya'da yarın okullar tatil mi olacak?

6 Şubat Pazartesi Ankara, Bursa ve İstanbul'da yarın okullar tatil mi? İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 6 Şubat Pazartesi günü için İstanbul'da temel ve orta öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

Yurdun büyük bir bölümünde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı illerde 6 Şubat Pazartesi günü eğitime ara verildi.

Valiliklerden yapılan son dakika açıklamalarına göre yarın kar tatili olan iller şöyle;

6 Şubat Pazartesi Kar Tatili Olan İller

Bitlis kar tatili açıklaması:

"Yoğun Kar Yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, Bitlis Merkez, Güroymak ve Hizan ilçelerimizde Eğitim Öğretime bir(1) gün ara verilmiştir."

Diyarbakır'da Okullar Tatil Edildi

Diyarbakır'da olumsuz hava koşulları nedeniyle Çüngüş ilçesinde 2, Dicle ilçesinde ise 1 gün okullar tatil edildi.

Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucu, ilçede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle öğrenciler ve öğretmenlerin can güvenliği düşünülerek tüm resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 6 ve 7 Şubat'ta tatil edildiğini duyurdu.

Muş'ta Eğitim 2 Gün Ara

Muş'ta olumsuz hava şartları nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi. "5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince 06-07 Şubat 2023 Pazartesi ve Salı günü il genelinde eğitim öğretime 2 gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir. Her ikisi de çalışan anne ve babalardan lise çağından küçük çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden biri kurumlarınca idari izinli sayılacak, kurum amirlerince bu hususta gerekli tedbirler alınacaktır. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 06-07 Şubat 2023 Pazartesi ve Salı günü idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür" denildi.

Bingöl'de 6-7 Şubat'ta Okullar Tatil Edildi

Bingöl'de devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Şanlıurfa'da Eğitime Kar Engeli

Şanlıurfa Valiliği, olumsuz hava şartları nedeniyle okulların yarın tatil edildiğini açıkladı.

GAZİANTEP'TE OKULLAR YARIN TATİL

Gaziantep'te olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Davut Gül, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, kentteki yoğun kar yağışı nedeniyle okulların bir gün tatil edildiğini bildirdi.

ADIYAMAN'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Adıyaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

SİVAS'TA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Sivas'ta beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.

Muş'ta Okullar Tatil Edildi

Gelen son dakika bilgisine göre, Muş'ta eğitim ve öğretime 1 günlük ara verildi.

Tunceli'de Okullar Tatil Edildi

Tunceli'de devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullar, valilik kararıyla bir gün süreyle (Pazartesi) tatil edildi. Yarın ayrıca kamuda görev yapan hamile ve engelli personel de bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

Malatya'da Okullar 1 Gün Tatil Edildi

Malatya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle çok sayıda mahalle yolu ulaşıma kapanırken, kentte okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Kahramanmaraş'ta Okullar Tatil Edildi

Kahramanmaraş'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Bayburt'ta Eğitime Kar Engeli

Meteorolojinin kar yağışı uyarısında bulunduğu illerden biri olan Bayburt'ta yoğun kar yağışı etkili oluyor. Kar yağışı dolayısıyla ikinci dönemin başlayacağı 6 Şubat 2022 Pazartesi günü okullar tatil edildi.

Elazığ'da Okullar 1 Gün Tatil Edildi

Elazığ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.

Karaman'da Okullar Tatil Edildi

Karaman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.

Kayseri'de Okullar Tatil Edildi

Kayseri Valiliği, yarın şehirde beklenen kar yağışından dolayı okullara bir gün ara verildiğini açıkladı.

Isparta'da Okullar Tatil Edildi

ISPARTA'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Hakkari'de Okullar Tatil Edildi
Hakkari'de yoğun kar yağışından dolayı eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

Giresun'da Okullar Tatil Edildi

Giresun'da olumsuz hava koşulları nedeniyle 8 ilçenin tamamında, diğer ilçelerin de köy okullarında yarın eğitime ara verildi.

Niğde'de Okullar Tatil Edildi

Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.

NEVŞEHİR'DE OKULLAR TATİL

Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise kar yağışı dolayısıyla muhtemel olumsuzlukların önlenmesi amacıyla eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

AFYONKARAHİSAR'DA OKULLAR TATİL

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın okulların tatil edildiğini açıkladı. Yiğitbaşı, ayrıca kamuda çalışan engelli, hamile ve diğer özel sağlık durumu bulunan kamu personelinin bir gün süreyle izinli sayılacağını kaydetti.

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

İstanbul Valisi Ali Yelikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul'da 6 Şubat Pazartesi günü okulların tatil edildiğini duyurdu. Vali Yerlikaya, "Kıymetli Hemşehrilerim Sevgili Öğrenciler, 20.00'de Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzün paylaştığı verilere göre İlimizde beklenen kötü hava koşulları nedeniyle Temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime 6 Şubat Pazartesi günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.