Memur Olacaklar Dikkat! E-Devlet'te Yeni Dönem Başlıyor! SGK, PTT, HGS ve daha bir çok...

Memur Olacaklar Dikkat! E-Devlet'te Yeni Dönem Başlıyor! SGK, PTT, HGS ve daha bir çok...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı İnsan kaynakları Ofisi ile sürdürülen çalışmalar sonucu "Kariyer Kapısı Kamu İşe Alımı Hizmeti"nin de sisteme entegre edildiği bildirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı İnsan kaynakları Ofisi ile sürdürülen çalışmalar sonucu "Kariyer Kapısı Kamu İşe Alımı Hizmeti"nin de e-devlet sisteme entegre edildiğini bildirildi.

Kamu kurumlarının personel alımlarının tek noktadan yapılmasının planlandığı belirtilen açıklamada, bunun akabinde Otoyol, Köprü ve Tünel İhlali Geçiş ve Borç Sorgulama, PTT-HGS Bakiye Yükleme, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Afetzede Hak Sahipliği Başvurusu Sorgulama hizmetlerinin e-Devlet üzerinden verildiği ifade edildi.

Açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı-İlköğretim Okulları Adrese Göre Kayıt Okulu Sorgulama (e-Kayıt) Hizmeti, MSB-Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Kira Yardımı Başvurusu Hizmeti ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)-Tapu Devri İşlemleri Hizmeti'ne de yurttaşların e-Devlet üzerinden alabildiği bilgisi verildi.

E-Devlet üzerinden yapılan işlemlere yenisinin eklenmesi için de çalışmaların aynı hızla devam ettiği vurgulanan açıklamada, su ve kanalizasyon idarelerinin abonelik müracaat ve fesih müracaat hizmetlerinin yaygınlaştırılmasının öngörüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "Araçlarım Konsept Hizmeti" gibi belirli bir konu da pek çok kurum tarafından sunulmakta olan hizmetlerin bir araya getirilerek tek noktadan erişimin sağlanacağı konsept hizmetlerin sayısının da arttırılmasının hedeflendiği işaret edilerek, yerel yönetimler tarafından sunulmakta olan hizmetlerin arttırılması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

"VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, teknolojinin gelişmesi ile e-Devlet altyapısının da güçlendiğini ifade etti.

Vatandaşların e-Devlet hizmetlerine yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Karaismailoğlu, e-Devlet Kapısı'nda yapılan işlemlere ilişkin şunları kaydetti,

"e-Devlet Kapısı'nda bu senenin 8 aylık döneminde 5 milyar 514 milyon 941 bin 632 işlem yapıldı. Aynı dönemde yurttaşlar en çok Sosyal Güvenlik Kurumu-4A Hizmet Dökümü, Türkiye Noterler Birliği-Adıma Tescilli Araç Sorgulama, Gelir İdaresi Başkanlığı-Vergi Borcu Sorgulama, Sağlık Bakanlığı-HES Kodu Üretme ve Listeleme ile Sosyal Güvenlik Kurumu-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü/İşyeri Unvan Listesi hizmetleri üzerinden işlem yaptı."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.