Kış geliyor doğalgaz faturaları cep yakacak! Bu haber de doğalgaz faturalarınıza yüzde 50 indirim...

Kış geliyor doğalgaz faturaları cep yakacak! Bu haber de doğalgaz faturalarınıza yüzde 50 indirim...

Doğalgaz Faturasına Yansıtılacak Şok Gelişme! Faturalarda Yüzde 50 İndirim Hususları Nelerdir? Havaların soğumaya başlaması ile doğalgaz faturaları için kritik günler yaklaşıyor. Vatandaşların yükünü en aza indirebilmek için birçok tasarruf yöntemi geliştirilmeye çalışılıyor. Doğalgaz tüketiminin düşürülmesi için yalıtım ve kombi hususlarına önem vermek, çok büyük farklar yaratabiliyor.

Doğalgaz faturalarıyla ilgili son dakika gelişmeleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Kış aylarının yaklaşması ile doğalgaz faturalarında yer alan maliyetlerin nasıl azaltılacağı merak konusu olmuştur. Bunun için aileler tarafından gerçekleştirilen tasarruf çalışmaları devam etmektedir.

Havaların soğumaya başlaması ile doğalgaz faturaları için kritik günler yaklaşıyor. Vatandaşların yükünü en aza indirebilmek için birçok tasarruf yöntemi geliştirilmeye çalışılıyor. Doğalgaz tüketiminin düşürülmesi için yalıtım ve kombi hususlarına önem vermek, çok büyük farklar yaratabiliyor.

Milliyet Gazetesi yazarı Mithat Yurdakul, vatandaşların doğalgaz tüketimini azaltabilmeleri için bazı tavsiyelerde bulunmuştur. Yurdakul, ‘’Isıyı içeride tutabilmek için her evde çift camlı pencerelerin kullanılması gerekmektedir. Bu sayede faturalarımızda gözle görülür bir tasarruf indirimi görebiliriz.’’ dedi.

Kombiyi Kapatmak Yerinde Düşük Ayarda Kullanmak Gerekiyor

Kombinin uzun ve kısa süreli evden çıkışlarda nasıl kullanılması gerektiği sürekli tartışılmaktadır. Bu durum, uzmanlar tarafından kısa süreli çıkışlarda evi komple ısıtmamak için kombinin düşük ayarda çalışması gerektiği açıklaması ile çözüme kavuşmuştur. Fakat uzun süreli tatilleriniz için kombilerinizi mutlaka kapatmanız şarttır.

Ev ısındıktan sonra kombiyi daha düşük bir ayara getirmek, doğalgaz faturalarında tasarruf yapabilmek için çok önemlidir. Ayrıca oda termostatı bulunan kombileri kullanmak, oda sıcaklığının sabit bir değerde kalmasını sağlayacaktır.

Gündüz saatlerinde pencereleri açarak güneş ışığından olabildiğince yararlanmak, odalardaki ısı kaybını ve yüksek kombi kullanımını da azaltacaktır. Geceleri ise ısı kaybını en aza indirebilmek için perdeleri kapatmak şarttır.

Kalorifer Peteklerine Çamaşır Asmayın!

Kalorifer peteğinin üzerine veya önüne bir şeyler asılması, yayılan ısının azalmasına ve oda içerisine dağılmamasına neden olacaktır. Bu nedenle uzmanlar tarafından kaloriferlerin üzerine veya kenarlarına çamaşır, perde veya sıcaklığı dağıtan herhangi bir şeyin koyulmaması vurgulanmaktadır.

Baca Değişimi İle Tasarruf Yapabilirsiniz

Kombi bakımı, ısı ve fatura tasarrufu açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle her altı ayda bir kombi bakımlarınızı yaptırarak faturalarınızda yüzde 50’lik bir düşüş sağlamanızda mümkün. Ayrıca kombi bacalarının değişimi de evlerde tasarruf sağlayabilmektedir. Bu nedenle uzmanlar tarafından belirli aralıklarla eski olan bacaların değiştirilmesi vurgulanmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.