TDP'li Hüseyin Akgün'den, Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

TDP'li Hüseyin Akgün'den, Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. Gazetecilerin baskı altında olduğunu belirten TDP'li Akgün:"Çeşitli nedenlerle baskı altına alınmış ve kısıtlamalara maruz bırakılmış basın kuruluşlarının tüm Türkiye'de sesi olacağız Türkiye Değişim Partisi İfade özgürlüğünün savunucusudur. "dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. Gazetecilerin baskı altında olduğunu belirten TDP'li Akgün:"Çeşitli nedenlerle baskı altına alınmış ve kısıtlamalara maruz bırakılmış basın kuruluşlarının tüm Türkiye'de sesi olacağız  Türkiye Değişim Partisi İfade özgürlüğünün savunucusudur. "dedi.

TDP'li Akgün mesajında şu ifadeleri kullandı; " Demokrasinin en temel yapı taşlardından bir tanesi de gazetecilerdir. Gazeteciler kamuoyunun vicdanı, halkın kısık sesi, özgürlüğümüzün biletidir. Bizler Türkiye Değişim Partisi iktidarında basın kuruluşlarımız her türlü eleştiri ve sorgulama hakkına sahip olacaktır. Çünkü biz eleştirinin gücüne inanan ve medyanın özgür olduğu çağdaş Türkiye'nin savunucularıyız. Gazetecilerin yazdıkları haberler nedeniyle hapishanelere atılmadığı, bilgiye ulaşmada önlerine çıkan tüm engellerin kaldırıldığı, iş güvencesinin sağlandığı, yıpranma haklarının korunduğu, saygınlığının korunması ve geliştirilmesi konusunda alınması gereken önlemlerin tartışılıp çözümlenmesi için tüm siyasal partileri önyargısız bir biçimde bir masa etrafında toplandığı bir iktidar dönemi  göreceksiniz. Yarın bugünden daha aydınlık olacaktır. Bu duygularla tüm çalışan ve çalışamamak zorunda bırakılan gazetecilerin  "21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyorum."dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.