Alışverişkolikler Buraya! Alışkanlıklarınızdan Kurtaracak 4 Yöntem!

Alışverişkolikler Buraya! Alışkanlıklarınızdan Kurtaracak 4 Yöntem!

Alışverişi azaltmak, pandemide iken alışveriş alışkanlıklarımızı değiştirip daha akıllı bir moda tüketicisi olmak için alışverişkolikleri buraya çağırıyoruz.

Moda dünyasına yönelik daha akılcı tercihler yapmak ve sürdürülebilir bir moda anlayışını benimsemek için atmanız gereken ilk adım bir şeyler satın almaktan vazgeçmektir. Hem dünyayı korumak hem de daha akıllı bir moda takipçisi olmak için anlamsız alışverişin önünü kesmek ve yeni bir dünyanın kapılarını aralamak sanıldığı kadar zor değil.

Tarzınızı Belirleyin!

Gereksiz kıyafet alışverişini sonlandırmak için tarzınızı belirlemeniz ve vücut tipinizi bilmelisiniz. Teninize, saçınıza, yüzünüze en uygun olduğunu düşündüğünüz renkleri belirleyin. Belirlediğiniz kıstaslar dışında gereksiz alışverişten kaçının ve kendinize bir söz verin. Unutmayın ki trend diye aldığınız tüm ürünler sizin fazla para harcamanıza neden olacaktır. Üstelik modası geçince kullanamayacağınız parçalar dolabınızda yer kaplayacaktır.

Kıyafetlerinizi Karıştırın!

Bir alışverişkolik gardırobundaki kıyafetler ile fazla kombin yapmadığı için gereksiz alışveriş yapar. Gardırobunuzda bulunan kıyafetlerle aynanın karşısına geçerek farklı kombinler deneyin. Emin olun hiç birlikte kullanmadığınız parçaların olduğunu fark edeceksiniz. Sürekli olarak vitrinlerde görüp tek parça olarak beğendiğiniz ürünler kombin yapmanızı zorlaştıracaktır. Onun yerine fazla karmaşa yaratmadan dolabınızdaki kıyafetlerle farklı kombinasyonlar uydurun.

30 Kuralı

Bir kıyafeti ‘30 kez giyer miyim?’ diye kendinize sorun. Eğer bu soruya cevabınız hayır ise o ürünü bırakın. Gardırobunuzu mevsimlere göre ayırın. Kışlık kıyafetleri kış aylarında yazlık kıyafetleri yaz aylarında kullanın. Kıyafetlerinizi ayırmadan kullanmanız sürekli aynı kıyafetleri giydiğiniz hissini yaratır.

İkinci El Alışverişi Deneyin!

Eğer çok alışveriş yapıyorsanız kart limitinizi düşürün ve mutlaka bir şeyler almanız gerekiyorsa ikinci el alışverişe yönelin. İkinci el çok şık parçalar bulabilirsiniz. Kart limitinizi düşürmeniz ise psikolojik olarak daha az alışveriş yapmaya itecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerinizi duyurabilmek için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Dikkat çeken yorumları sizlerin sesinizi duyurmak için haberleştiriyoruz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.